گزارش دوم توزیع اقلام و كمك های اهدایی ملی و بین المللی تا 22 فروردین ماه

گزارش دوم توزیع اقلام و كمك های اهدایی ملی و بین المللی تا 22 فروردین ماه به گزارش رژیم آسان دبیر و عضو كمیته نظارت بر توزیع كمك های بین المللی و ملی گزارش دوم توزیع اقلام و كمك های اهدایی بین المللی و ملی تا تاریخ 22 فروردین ماه را اعلام نمود و اظهار داشت: كمك های اهدایی، باوجود ابعاد گسترده در اخبار و رسانه های بین المللی، نسبت به میزان تأمین و تولیدات داخلی حجم نسبتا محدودی در رفع نیازهای جامعه سلامت كشور را دارد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دكتر نامدار عبدالهیان اظهار داشت: از زمان تشكیل و فعال سازی كمیته نظارت بر توزیع كمك های بین المللی و ملی، این كمیته تابحال با برگزاری 18 جلسه با محوریت نظارت بر ترخیص، تحویل و توزیع كمك های اهدایی كشورهای خارجی، توزیع اقلام اهدایی به دانشگاه های علوم پزشكی را برپایه طرح های پیشنهادی و نظرات فنی اداره كل تجهیزات و ملزومات پزشكی و اولویت های بهداشتی-درمانی شهرستان های درگیر با بیماری 19COVID-، پایش كرده است.
دبیر و عضو كمیته نظارت بر توزیع كمك های بین المللی ضمن قدردانی از اقدامات بشردوستانه كشورهای اهداء كننده خاطرنشان كرد: كمك های اهدایی، باوجود ابعاد گسترده در اخبار و رسانه های بین المللی، نسبت به میزان تأمین و تولیدات داخلی حجم نسبتا محدودی در رفع نیازهای جامعه سلامت كشور را دارد كه خوشبختانه توزیع این اقلام از آغاز شیوع بیماری كرونا تابحال برپایه شاخصهای فنی و نطقه نظرات معاونت های تخصصی به صورت مستمر و منسجم در دست اجرا بوده و می باشد.
بنابر اعلام روابط عمومی وزارت بهداشت، عبدالهیان در تشریح محموله های اهدایی هم اظهار داشت: این محموله ها شامل اقلام مصرفی از قبیل انواع ماسك (سه لایه، KN95) لباس محافظ پزشكی، دستكش یك بار مصرف، شیلد چشمی، كاور كلاه، گان و لباس جراحی، كاور كفش، لباس ایزوله، چكمه، عینك محافظ، شیلد صورت و انواع كیت های تشخیصی و آزمایشگاهی و.... و همینطور تجهیزات سرمایه ای از قبیل دستگاه های ونتیلاتور، پالس اكسیمتر و ترمومتر دیجیتال می باشند.

وی اظهار داشت: در كمك های اهدایی، بیشترین فراوانی مربوط به اقلام حفاظت فردی همچون ماسك های سه لایه، دستكش و لباس های حفاظتی بوده و كمترین فراوانی هم مربوط به تجهیزات سرمایه ای همچون ونتیلاتورهای تنفسی است.

گفتنی است دبیر و عضو كمیته نظارت بر توزیع كمك های بین المللی، گزارش دوم توزیع اقلام و كمك های اهدایی بین المللی و ملی تا تاریخ 22 فروردین ماه را طی نامه ای به وزیر بهداشت ارسال كرده است.

برپایه اعلام این مقام مسئول، میزان مشاركت و همكاری كشورهای اهدا كننده به شرح زیر است:1399/01/26
19:58:01
5.0 / 5
2919
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان