یافته محققان چینی؛

ویتامین C در پیشگیری و درمان كروناویروس نقش دارد

ویتامین C در پیشگیری و درمان كروناویروس نقش دارد رژیم آسان: تیمی از پژوهشگران چینی در تحقیقات اخیر خود پی بردند كه مصرف دوز بالا ویتامین C می تواند یكی از گزینه های درمانی برای كروناویروس باشد.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، «ژی یانگ پنگ»، پزشك بیمارستان ژانگنان دانشگاه ووهان، اخیراً به آزمایش تأثیر تزریق ویتامین C در درمان عفونت حاد تنفسی در رابطه با كروناویروس جدید پرداخته است.
در توضیح این مطالعه آمده است كه ویتامین C یك نوع آنتی اكسیدان است كه به پیش گیری از لطمه ناشی از سیتوكین به ریه ها كمك می نماید. سیتوكین ها پروتئین های كوچكی هستند كه بوسیله سلول ها آزاد می شوند و سبب بروز التهاب شده و به عفونت ها واكنش نشان می دهند. التهاب شدید ریه ها در ابتلاء به COVID-19 منجر به مشكل تنفسی و حتی مرگ می شود.
آزمایشات بالینی نشان میدهد ویتامین C سبب كاهش واكنش التهابی شده و هم از ابتلاء به سرماخوردگی معمولی پیشگیری كرده و هم طول مدت آنرا می كاهد. از طرف دیگر، میزان ناكافی ویتامین C با افزایش خطر و شدت عفونت آنفلوانزا مرتبط می باشد.
محققان در این مطالعه به بررسی این مساله پرداختند كه آیا ویتامین C دارای تأثیرات مشابه مقابل ذات الریه ویروسی در COVID-19 است. درحال حاضر هیچ درمان ضدویروسی مؤثری برای COVID-19 وجود ندارد.
شركت كنندگان در این گروه آزمایشی به مدت ۷ روز، روزانه ۲۴ گرم ویتامین C دریافت نمودند. این میزان ۲۶۰ برابر میزان سفارش شده مصرف ویتامین C برای افراد بزرگسال و كودكان بالا ۴ سال است. چونكه میزان سفارش شده مصرف روزانه این ویتامین، ۹۰ میلیگرم است.
محققان اعلام نمودند در نخستین آزمایش مصرف دوز بالا ویتامین C، نتایج مقدماتی مطالعه امیدبخش بوده است.
یافته های این مطالعه نشان میدهد مصرف ۲۴ گرم ویتامین C توسط بیمار مبتلا به COVID-19 منجر به كاهش قابل توجه التهاب شد. این مسئله حائز اهمیت می باشد چونكه التهاب شدید در ریه ها و سایر اعضای بدن در این بیماری كُشنده است.
به گفته پژوهشگران، مصرف ویتامین C درمجموع ایمن است اما مصرف دوز بالا آن ممكنست سبب ناراحتی معده و اسهال در افراد بزرگسال شود و حتی گزارش ایجاد سنگ كلیه هم در این مورد وجود داشته است.
در حال حاضر پژوهشگران تاكید دارند افراد در مصرف هر نوع مكمل دارویی همچون ویتامین C حتما با پزشك مشورت كنند و از مصرف آن بمنظور پیش گیری از ابتلاء به COVID-19 اجتناب نمایند.


منبع:

1398/12/27
20:03:15
5.0 / 5
3353
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان