چاقی و سوء تغذیه، گریبانگیر فقیرترین كشورها

چاقی و سوء تغذیه، گریبانگیر فقیرترین كشورها رژیم آسان: نتایج یك بررسی نشان داده است كه فقیرترین كشورها با دو چالش چاقی و سوء تغذیه مواجهند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، طبق بررسی كه در مجله "لنست" انتشار یافته یك سوم از فقیرترین كشورها در جهان با میزان بالایی از چاقی و همین طور سوء تغذیه مواجهند كه سبب لاغری بیش از اندازه افراد می شود.
در این گزارش آمده است: این مشكل از دسترسی افراطی مردم جهان به خوراكی های فراوری شده و ورزش نكردن ناشی می شود. همین طور در این مطالعات بر اعمال تغییراتی در سیستم غذایی مدرن تاكید شده چونكه عامل گسترش هر چه بیشتر این دو معضل است.
كشورهای آفریقای سیاه و آسیایی بیشترین لطمه را از شیوع چاقی و سوء تغذیه متحمل شدند.
برآوردها نشان میدهد نزدیك به ۲.۳ میلیارد كودك و بزرگسال در جهان گرفتار اضافه وزن هستند و بیشتر از ۱۵۰ میلیون كودك به سبب سوء تغذیه از رشد كافی برخوردار نیستند. در خیلی از كشورهای با درآمد پایین و متوسط این دو مشكل همزمان دیده می شود. به این مفهوم كه ۲۰ افراد گرفتار اضافه وزن هستند، ۳۰ درصد كودكان كمتر از چهار سال از رشد مطلوب برخوردار نیستند و ۲۰ درصد زنان در گروه افراد لاغر قرار می گیرند.
در این گزارش تاكید گردیده است كه دولت ها، سازمان ملل و مراكز دانشگاهی و تحقیقاتی باید این معضل را جدی گرفته و نسبت به تغییر رژیم های غذایی تدابیری اتخاذ كنند.
نوع مواد غذایی، نوشیدنی ها و میزان تحرك افراد تغییر كرده است. افزایش تعداد سوپرماركت ها، دسترسی سهل به غذاهایی با ارزش تغذیه ای پایین و كاهش كارهای بدنی از عوامل اصلی اضافه وزن در افراد است.
به گزارش شبكه خبری بی بی سی، همین طور بااینكه رشد ناكافی كودكان در خیلی از كشورها همچون گذشته شایع نیست اما مصرف خوراكی های فراوری شده در سال های نخست زندگی با رشد نامطلوب كودكان مرتبط می باشد.
منبع:

1398/09/25
14:50:51
5.0 / 5
4707
تگهای خبر: تغذیه , چاقی , زندگی , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان