عابدی:

بیماری آنفلوآنزا تحت كنترل است

بیماری آنفلوآنزا تحت كنترل است به گزارش رژیم آسان یك عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی با بیان این كه «بیماری آنفلوآنزا تحت كنترل است»، اظهار داشت: هم اكنون واكسن و داروی آنفلوآنزا بیشتر از نیاز در داروخانه ها موجود است ولی عده ای با فضاسازی به دنبال سودجویی هستند تا این داروهای ارزان قیمت را در بازار سیاه بفروشند.


حیدرعلی عابدی در گفت و گو با ایسنا، درباره آخرین اقدامات وزارت بهداشت برای كنترل بیماری آنفلوآنزا اظهار نمود: طبق گزارشات مسئولان وزارت بهداشت به اندازه كافی دارو و واكسن آنفلوآنزا در داروخانه ها موجود است و حتی بیشتر از نیاز وجود دارد. در این بین عده ای با بزرگنمایی و ایجاد شایعات و هراس در میان مردم بازار سیاه راه انداختند تا همین داروی ارزان قیمت را به فروش برسانند.
وی با بیان این كه «طبق گزارشات تابحال حدود ۸۲ نفر به سبب بیماری آنفلوآنزا فوت شده اند»، اظهار داشت: فوتی ها بیشتر از قشر لطمه پذیر بودند كه اگر واكسن زده بودند مشكل برای آنها پیش نمی آمد. از جانب دیگر امسال حجم بستری ها دو سه برابر گذشته بوده برای احتیاط بیماران مبتلا به سرما خوردگی را بستری می كردند كه پس از آزمایش های تكمیلی معلوم می شد آنها مبتلا نیستند. اگر كسی كمتر از سه روز بستری، مرخص شود یعنی مبتلا به آنفلوآنزا نبوده است و افرادی كه بیشتر از سه روز بستری شدند مشكوك به مبتلاشدن هستند.
این عضو كمیسیون بهداشت و درمان مجلس شورای اسلامی همین طور اظهار نمود: طبق آمار داده شده میزان مبتلاشدن به بیماری آنفلوآنزا امسال بیشتر از سال قبل نبود بلكه احتیاط ها بیشتر شده است. هم اكنون بیماری تحت كنترل است و جای نگرانی وجود ندارد فقط باید سفارش ها و آموزش های وزارت بهداشت را جدی گرفت. مهم ترین آن جلوگیری از تماس با افراد آلوده، شستن مرتب دست ها و نزدیك نشدن به بیماران مبتلا به ویروس آنفلوآنزا است.
منبع:

1398/09/22
14:29:22
5.0 / 5
4215
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان