قرص های رژیمی عامل بروز اختلالات غذایی در زنان

قرص های رژیمی عامل بروز اختلالات غذایی در زنان رژیم آسان: نتایج یك بررسی نشان میدهد مصرف قرص های رژیمی و ملین ها خطر مبتلاشدن به اختلالات غذایی را بیشتر می كند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است: زنان و دختران جوانی كه برای كنترل وزن از قرص های رژیمی و ملین ها مصرف می كنند بیشتر در معرض مبتلاشدن به اختلالات غذایی هستند.
پژوهشگران آمریكایی به بررسی اطلاعات بیشتر از ۱۰ هزار زن و دختر جوان ۱۴ تا ۳۶ ساله در فاصله سال های ۲۰۰۱ تا ۲۰۱۶ پرداختند.
این پژوهشگران برمبنای مشاهدات خود اظهار داشتند: در بین افرادی كه به اختلالات غذایی گرفتار نبودند مصرف قرص های رژیمی سبب شد ۱.۸ درصد از آنان در مدت یك تا سه سال به این عارضه مبتلا شوند در صورتیكه این رقم در افرادی كه این قرص ها را دریافت نكرده بودند یك درصد بوده است.
بگفته پژوهشگران آمریكایی همین طور ۴.۲ درصد از افرادی كه برای كنترل وزن از ملین ها مصرف می كنند به اختلال غذایی گرفتار شدند در صورتیكه این رقم در افراد دیگر ۰.۸ درصد بوده است.
به گزارش خبرگزاری یونایتدپرس، پژوهشگران با اشاره به اینكه مصرف قرص های رژیمی و ملین ها به منظور كنترل وزن می تواند تركیبی مضر برای بدن باشد، اظهار داشتند: در این بررسی به دنبال این بودیم كه مشخص شود آیا این محصولات می توانند به اختلالات غذایی منجر شوند كه با عنایت به نتایج بررسی هایمان پاسخ این سوال مثبت بود.
منبع:

1398/09/03
23:16:12
5.0 / 5
4761
تگهای خبر: غذا , محصولات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان