مدیركل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل كشور:

هر هفته یك بیمارستان كشور گرفتار حادثه می شود

هر هفته یك بیمارستان كشور گرفتار حادثه می شود به گزارش رژیم آسان ایسنا/آذربایجان شرقی مدیركل بهداشت و درمان سازمان پدافند غیرعامل كشور، اظهار داشت: مطالعات نشان می دهد، هر هفته یك بیمارستان كشور گرفتار حادثه همچون آتش سوزی می شود.محمد كریمی نیا در همایش پدافند غیر عامل دانشگاه علوم پزشكی تبریز با بیان این مطلب اظهار نمود: نزدیك به ۶۰۰ ماده شیمیایی در بیمارستان های كشور وجود خارجی دارند، كه این موارد باید شناسایی و به آنها توجه گردد.

وی با اشاره به دیگر تهدیدهای طبیعی و عامدانه در حوزه پدافند غیرعامل اظهار داشت: بعنوان مثال قوانین سلامت كشور بیشتر از نیم قرن است كه تدوین شده و نخستین قانون در مورد حسابداری در دهه 30 نوشته شده و هنوز معتبر است.

وی اشاره كرد: در حوزه زیرساختی نیز 25 استان در حادثه سیل اخیر تحت تاثیر قرار گرفته و یكهزار واحد درمانی لطمه دیده و 100 خانه بهداشت یك طبقه نیز در حادثه زلزله سرپل ذهاب تخریب شدند.

به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا كریمی نیا با تاكید بر ایجاد تاب آوری در حوزه پدافند غیرعامل اظهار داشت: بعنوان مثال، برق كشور ما به شدت مورد تهدید حملات دشمن است. آیا زیرساخت های ما برای قطع برق آمادگی دارند؟.

وی با اشاره به تهدیدهای پرتویی بعنوان یكی از محورهای پدافند غیر عامل بیان كرد: نیروگاه ارمنستان در حوزه پرتویی می تواند آذربایجان شرقی را هم تهدید كند.

وی متذكر شد: با عنایت به افزایش تنوع تهدیدات، پدافند غیر عامل یكی از بحث های بسیار مهمی است كه بر دفاع غیرمسلحانه تاكید دارد.

وی اشاره كرد: توأم شدن خطر تهدید و لطمه پذیری موجب اختلال لطمه و از كار افتادن یا نابودی یك سیستم می شود كه در پدافند غیرعامل نیز مورد توجه است.

منبع:

1398/08/14
23:26:43
5.0 / 5
4077
تگهای خبر: بیمار , پزشك , درمان , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان