الگوی غذایی مفید برای سلامت روده

الگوی غذایی مفید برای سلامت روده به گزارش رژیم آسان متخصصان تغذیه در مطالعه ای تازه تاكید نمودند كه مصرف خوراكی های گیاهی و رژیم غذایی مدیترانه ای با سلامت میكروبیوم روده مرتبط می باشد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، این متخصصان بر مبنای بررسی های خود مشاهده نمودند بعضی از انواع مواد غذایی با كمك به زنده ماندنِ باكتری هایی كه دارای خواص ضد التهابی هستند به سلامت روده كمك می كنند.
گروهی از محققان هلندی در بررسی های خود دریافتند مصرف برخی انواع مواد غذایی از قبیل حبوبات، نان، ماهی و خشكبار با سطح بالایی از باكتری های مفید روده مرتبط می باشد و این باكتری ها به بیوسنتز مواد مغذی حیاتی و تولید اسیدهای چرب زنجیره كوتاه (SCFAs) كه منبع اصلی انرژی در سلول های جداره روده هستند، كمك می كنند.
یافته های بدست آمده تایید كننده این ایده است كه رژیم غذایی می تواند راهكار مدیریت موثر بیماری های گوارشی باشد.
محققان هلندی در این مطالعه چهار گروه را مورد آزمایش قرار دادند: عموم مردم، مبتلایان به بیماری كرون، كولیت زخمی و سندرم روده تحریك پذیر (IBS).
آنان نمونه مدفوع این افراد را مورد بررسی قرار دادند تا میكروبیوم میزبان را احیا كرده و نتایج بدست آمده را با نوع غذای مصرفی مقایسه كردند. به قول آنها در انتهای این مطالعات ارتباط ۶۱ ماده غذایی با گروه های میكروبی و ۴۹ رابطه بین الگوهای غذایی و گروه های میكروبی شناسایی شد.
به گزارش نشریه مدیكال اكسپرس، محققان اظهار داشتند: الگوهای غذایی سرشار از نان، حبوبات، ماهی و خشكبار با كاهش تعداد باكتری های مضر مرتبط هستند. همینطور مصرف بیشتر این مواد غذایی با كاهش سطح نشانه های التهاب در مدفوع همراه می باشد. علاوه بر این، مصرف بالای گوشت، فست فودها یا قندهای تصفیه شده تأثیر باكتری های مفید را كاهش داده و نشانه های التهاب را می افزایند.1398/07/30
10:33:43
5.0 / 5
4228
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تغذیه , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان