بررسی تفاوت علایم پاركینسون در زنان و مردان

بررسی تفاوت علایم پاركینسون در زنان و مردان رژیم آسان: گروهی از متخصصان علوم پزشكیِ ایتالیا در مطالعه ای به بررسی تفاوت بیماری پاركینسون در زنان و مردان پرداختند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، خطر مبتلاشدن به بیماری پاركینسون در مردان دو برابر بیشتر است. هرچند این بیماری عصبی در زنان با سرعت بیشتری پیشروی می كند و بنا بر این امكان مرگ زودهنگام بر اثر این بیماری در آنان بیشتر است.
این موارد قسمتی از نقش فاكتور جنسیت در بیماری پاركینسون است و شواهد تایید كننده این اثربخشی رو به افزایش است. این یافته ها نه تنها نشان داده است تجربه این بیماری بین زنان و مردان متفاوت می باشد بلكه مشخص می كند كه تفاوت هایی در عوامل زیستی اصلی و اساسی آن وجود دارد.
پژوهشگران ایتالیایی اظهار داشتند: فهم تفاوت های در رابطه با جنسیت در بین مبتلایان به بیماری پاركینسون به پزشكان كمك می نماید تا راهكارهای درمانی موثرتری پیشنهاد داده و خدمات مراقبتی و درمانی بهتری عرضه كنند.
پژوهشگران با اشاره به اینكه شواهد بیشتری از تفاوت بیماری پاركینسون در زنان و مردان بدست آمده، اظهار داشتند: یافته های اخیر نشان داده است جنسیت بر شاخصهای خطرزای بیماری و مكانیزم مولكولی درگیر در بیماری زایی پاركینسون تاثیر دارد.
در این بررسی به این مساله پرداخته شد كه چگونه مشخصه های بالینی، شاخصهای خطرزا، مكانیزم های زیستی و واكنش به درمانِ این بیماری با عنایت به جنسیت متفاوت می باشد.
پاركینسون بیماری است كه بر قدرت حركت، راه رفتن، تعادل، كنترل عضلات تاثیر گذاشته و با مرور زمان تشدید می شود. افسردگی، احساس خستگی و مشكلات حافظه از دیگر علایم این بیماری است. بیماری پاركینسون بر اثر از بین رفتن عصب ها یا سلول های عصبی در ناحیه ای از مغز كه كنترل حركت را به عهده دارند بوجود می آید.
همین طور در مطالعه ای كه روی موش های آزمایشگاهی انجام گرفت پژوهشگران توانستند پروتئین های سمی را كه از روده و بوسیله عصب به مغز منتقل می شود ردیابی كنند.
پژوهشگران تاكید كردند: سن، فاكتور خطرزایی در بروز این بیماری است. حدود سه درصد از افراد در سن ۶۵ سالگی و بیشتر از پنج درصد بعد از سن ۸۵ سالگی به این بیماری مبتلا می شوند.
مطالعه انجام گرفته در سال ۲۰۱۸ نشان داد بین سال های ۱۹۹۰ تا ۲۰۱۶ تعداد مبتلایان به بیماری پاركینسون در جهان بیشتر از دو برابر افزایش پیدا كرد و به ۶.۱ میلیون نفر رسید.
به گزارش مدیكال نیوز تودی، علایم این بیماری كه بر قدرت حركتی بیمار تاثیر می گذارد در مردان زودتر از زنان ظاهر می شود. در عین حال لرزش اندام همراه با احتمال زمین خوردن همچون علائمی هستند كه در زنان سریع تر ظاهر می شوند.
منبع:

1398/07/06
18:15:25
5.0 / 5
4177
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان