تاثیر ورزش بر كاهش وزن

تاثیر ورزش بر كاهش وزن به گزارش رژیم آسان پزشكان در یك مطالعه جدید یادآور شدند كه ورزش كردن به تنهایی باعث كاهش وزن نخواهد شد.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در این بررسی آمده است حداقل برای زنان ورزش كردن به تنهایی عامل كاهش وزن نیست. به قول متخصصان انگلیسی زنانی كه سه بار در هفته در كلاس های ورزشی شركت می كنند اما رژیم غذایی خویش را تغییر نمی دهند نمی توانند وزنشان را كم كنند.

در این بررسی تعدادی از شركت كنندگان زن به دو گروه تقسیم شدند. در گروه نخست ۳۴ زن ۱۸ تا ۳۲ ساله برای مدت سه بار در هفته و مدت چهار هفته ورزش كردند. گروه دوم هم ۳۶ زن در همین گروه سنی در مجموع هشت هفته ورزش كردند.

در شروع و آخر مطالعه وزن، عضلات و حجم چربی هر یك از این افراد اندازه گیری شد. همینطور نمونه خون آنان برای بررسی سطح هورمون های اشتها مورد ارزیابی قرار گرفت.

متخصصان دریافتند در انتها دوره هفته چهارم و هشتم هیچ یك از زنان به رغم چاق یا لاغر بودن كاهش وزن نداشتند. هر چند در زنان لاغر بعد از انجام ورزش افزایش حجم عضلانی مشاهده شد.

به گزارش مدیكال نیوز تودی، به علاوه متخصصان مشاهده كردند كه زنان مبتلا به چاقی یا اضافه وزن تغییراتی را در هورمون های اشتها تجربه كردند كه این هورمون ها با افزایش گرسنگی مرتبط هستند. در نتیجه می توان تا حدودی توجیه كرد كه چرا ورزش كردن به تنهایی به كاهش وزن منجر نمی شود. 

1396/09/05
19:33:36
5.0 / 5
5794
تگهای خبر: كاهش وزن , چاقی , ورزش
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان