پیام دبیركل سازمان ملل متحد به مناسبت روز بین المللی مبارزه با سوء مصرف مواد مخدر

تاكید بر كمك جوانان برای مبارزه با مصرف مواد مخدر در جهان

تاكید بر كمك جوانان برای مبارزه با مصرف مواد مخدر در جهان رژیم آسان: دبیركل سازمان ملل متحد با اشاره به شعار امسال روز بین المللی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد اظهار داشت: اولویت های ملی در این راه امكان دارد متفاوت باشد اما جامعه بین المللی هدف مشتركی برای حفظ امنیت و رفاه همه دارد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، آنتونیو گوترش با بیان این كه مشكل جهانی مواد مخدر یكی از چالش برانگیزترین مسائلی است كه با آن روبه رو هستیم، اظهار داشت: این چالش تاثیرات گسترده ای بر سلامتی و رفاه افراد، خانواده ها، جوامع و امنیت و توسعه پایدار ملت ها دارد.
وی با بیان این كه توجه به ضروری بودن وفاداری به تعهد بنیادین جهانی در زمینه پیشگیری و حل چالش های مواد مخدر با تمام پیچیدگی های آن در آرمان های توسعه پایدار آمده است، ابراز امیدواری كرد كه كسی این مساله را نادیده و ناانگاشته نگیرد.
دبیركل سازمان ملل متحد كه همزمان با روز بین المللی مبارزه با سوء مصرف و قاچاق مواد مخدر پیامی در این خصوص صادر كرده بود، اظهار نمود: اولویت های ملی در مبارزه با مواد مخدر امكان دارد متفاوت باشد، اما جامعه بین المللی ضمن كوشش برای پیشرفت و كرامت افراد هدف مشتركی برای حفظ امنیت و رفاه همه دارد.
ایشان سپس با تاكید بر شعار سلامت همگام با عدالت، عدالت همگام با سلامت بر اهمیت رویكرد همه جانبه شامل سلامتی، حقوق بشر، عدالت كیفری و نهادهای عدالت اجتماعی اصرار كرد.
گوترش با بیان این كه در دو دهه پیش هنگامی كه نخست وزیر كشور پرتغال بودم این واكنش جامع در هدایت سیاست گذاری مواد مخدر به وسیله دولت این جانب آغاز شد، اظهار نمود: اوایل امسال در كمیسیون مواد مخدر، كشورهای عضو متعهد شدند برای حقوق و واكنش های سلامت محور به مواد مخدر با هم كار كنند تا مردم بتوانند در سلامتی، احترام، آرامش و امنیت و بهروزی زندگی كنند.
ایشان سپس تمامی دولت ها را فراخواند تا به این پیمان پایبند بمانند و اشاره كرد: این پیمان یعنی سركوب قاچاقچیان مواد مخدر و كسانی كه از تیره بختی انسان ها سود می برند و بوسیله تقویت همكاریهای بین المللی و تبادل اطلاعات در تمامی زنجیره عرضه مواد مخدر امكان پذیر است. این اقدام همین طور به مدلول پیشگیری مبتنی بر حقوق بشر، جنسیت و حساس نسبت به سن و خدمات درمان و بازپروری برای مصرف مواد مخدر و اچ آی وی بدون انگ زنی و تبعیض است.
دبیركل سازمان ملل متحد افزود: این پیمان همین طور مبتنی بر رویكرد نیروی انتظامی است كه مردم را در مقابل خشونت و استعمار كیفری محافظت می كند. خانواده ها، مدارس و جوامع در پشتیبانی از جوانان نقش حساسی ایفا می كنند چونكه این گروه تحت تاثیر نتایج هولناك و طولانی مدت سوء مصرف مواد مخدر هستند.
گوترش افزود: اجازه دهید برای پیش گیری از مصرف مواد مخدر با جوانان و برای جوانان كار نماییم و به آنها كمك نماییم تا زندگی سالم تری داشته باشند و انتخاب های زندگی را با قدرت و انعطاف جست وجو كنند. در این روز بین المللی اجازه دهید پایبندی خودرا به ایفای تعهدمان نسبت به تضمین سلامتی و عدالت به همه نشان دهیم.
منبع:

1398/04/06
11:08:42
5.0 / 5
4208
تگهای خبر: خانواده , خدمات , درمان , زندگی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان