در دانشگاه تربیت مدرس صورت گرفت

ساخت دستگاه تحریك الكتریكی مغز سازگار با MRI

ساخت دستگاه تحریك الكتریكی مغز سازگار با MRI رژیم آسان: پژوهشگران دانشكده مهندسی برق و كامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس موفق به طراحی و ساخت دستگاه تحریك الكتریكی مغز (tDCS) سازگار با MRI شدند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، پژوهشگران آزمایشگاه سامانه های شبیه ساز دانشكده برق و كامپیوتر دانشگاه تربیت مدرس با سرپرستی دكتر محمدرضا مؤمنی و دكتر محمد رستمی با عنایت به نیاز كشور به تجهیزات نوین در تحقیقات علوم شناختی، برای اولین بار در ایران موفق به طراحی و ساخت دستگاه تحریك الكتریكی مغز (tDCS) سازگار با MRI شدند.

دستگاه های تحریك الكتریكی مغز كه قبل از این توسط خیلی از شركت های داخلی و خارجی ساخته شده اند، قابلیت استفاده همزمان در دستگاه MRI را نداشتند و این امر باعث شده بود در تحقیقات علوم شناختی كه همزمان به تحریك الكتریكی مغز و تصویربرداری نیازمند است، وقفه بزرگی ایجاد شود.
بگفته پژوهشگران دانشگاه تربیت مدرس با طراحی و ساخت این دستگاه جدید از این پس شاهد پیشرفت های شگرفی در تحقیقات علوم اعصاب به خصوص علوم فراشناختی در كشور خواهیم بود.

گفتنی است با طراحی و ساخت این دستگاه در دانشگاه تربیت مدرس، ایران بعنوان چهارمین كشور در طراحی و ساخت تجهیزات نوین در تحقیقات علوم شناختی سازگار با MRI شناخته شد. قبل از این تنها ۳ كشور دارای فناوری ساخت این تجهیزات بودند.
منبع:

1398/03/19
14:45:00
5.0 / 5
5302
تگهای خبر: دستگاه , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان