رئیس سازمان غذا و دارو تاكید كرد؛

سختگیری در واردات برنج

سختگیری در واردات برنج به گزارش رژیم آسان معاون وزیر و رئیس سازمان غذا و دارو، اظهار داشت: وزارت بهداشت در واردات برنج، اقدامات سختگیرانه ای انجام داده است.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، دكتر غلامرضا اصغری ضمن تبریك آغاز ماه ربیع الاول به همه مسلمانان جهان، با اشاره به فرمایشات رهبری در سیاست های كلی سلامت، تامین امنیت غذایی و بهره ندی عادلانه آحاد مردم از سبد غذایی سالم، مطلوب و كافی را یكی از اهداف اصلی سلامت در جمهوری اسلامی ایران برشمرد و مبنی بر آمار و مستندات حدود ۸۰ درصد مرگ و میر در كشور ناشی از بیماری های غیرواگیر دانست.
وی با اشاره به اینكه نوع تغذیه و شیوه زندگی تاثیر بسزایی در پیشگیری از این نوع بیماری ها دارند، اظهارداشت: در سند ملی كنترل بیماری های غیرواگیر هم به اصلاح الگوی مصرف و كاهش فاكتورهای خطرزا در مواد غذایی با جزئیات پرداخته شده است.
اصغری اضافه كرد: تامین همزمان امنیت و ایمنی غذایی در راس برنامه های سازمان غذا و دارو قرار گرفته و این مهم با استفاده از تسهیل صدور مجوزهای بهداشتی برای فراورده های تولید داخل و اقلام وارداتی و تشدید نظارت و پایش مداوم واحدهای فراوری و فراورده های عرضه شده به بازار عملیاتی گردیده است.
وی به اقدامات محقق شده سازمان غذا و دارو در حفظ سلامت و كیفیت فراورده های غذایی و آشامیدنی و حمایت از تولیدكنندگان هم پرداخت و از كاهش محتوای نمك، شكر و اسیدهای چرب ترانس در فراورده های غذایی مختلف و استمرار تدریجی روند كاهشی با در نظر گرفتن ذائقه مصرف كنندگان به عنوان یكی از مهمترین اقدامات در این بخش نام برد.
اصغری اظهار داشت: سازمان غذا و دارو اقدامات كنترلی در برنج های وارداتی كه شامل اجبار تخصیص كد رهگیری با هدف تسهیل ردیابی محموله های وارداتی در كشور مبدا بوده است را هم انجام داده و همینطور اقدامات سختگیرانه در حد مجاز فلزات سنگین آرسنیك و سرب تا حد ppb ۱۲۰ و كادمیوم تا ppb ۴۸ لحاظ كرده است.
معاون وزیر بهداشت، درباره مبحث منع استفاده از چربی های گیاهی در فرآورده های لبنی هم اضافه كرد: در پی محدودیت واردات روغن پالم به كشور و افزایش تعرفه واردات آن پایش مستمر در پروفایل اسیدهای چرب فرآورده های لبنی آغاز و همچنان در دست اجرا است.
اصغری در ادامه به مشاركت در اجلاس بین المللی كدكس برای تهیه استاندارد بین المللی دوغ با هدف ثبت این محصول به عنوان یك نوشیدنی سنتی ایرانی به عنوان یكی از دستاوردهای مهم در فراورده های لبنی اشاره و تصریح كرد: به منظور فرهنگ سازی و تولید زیرساخت لازم جهت ترویج فرهنگ مصرف شیر و لبنیات، طرح توزیع شیر مدارس در استان های مختلف در سال های گذشته شروع شده و همچنان ادامه دارد.
رئیس سازمان غذا و دارو، در انتها نظارت بر روند اجرای صحیح مقررات و قوانین جاری وزارت بهداشت را جزء رسالت ذاتی سازمان غذا و دارو دانست و با اشاره به اینكه در این خصوص نوع و شدت این نظارت ها همواره در حال اصلاح است، تصریح كرد: از اهداف آتی سازمان غذا و دارو به عنوان یك سازمان نظارتی این است كه در زمینه صدور مجوزها تفویض اختیار كامل به بخش خصوصی انجام شود و در آینده نزدیك این سازمان به امور نظارت و بازرسی كه وظیفه اصلی آن است بپردازد.
 

1396/08/29
10:47:05
5.0 / 5
5487
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان