رئیس انجمن ژنتیك ایران:

نزدیك به 94 درصد از داروهای مورد نیاز در داخل كشور تولید می گردد

نزدیك به 94 درصد از داروهای مورد نیاز در داخل كشور تولید می گردد رژیم آسان: رئیس انجمن ژنتیك ایران با اشاره به اینكه دانش نوین و تكنولوژی جدید می تواند هر نوع مشكلی را كه بشریت درگیر آن است، حل كند، اظهار داشت: خوشبختانه ایران از لحاظ پیشرفت علم و فناوری در دهه های اخیر پیشرفت چشمگیری داشته و این مورد نشانگر سیر صعودی كشورمان به سمت قله پیشرفت است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، محمود تولایی یكشنبه 28 مرداد در نشست علمی و تخصصی بیوتكنولوژی در استان همدان، اظهار نمود: آمارهای چشمگیر در پیشرفت علم نشانگر رتبه برتر ایران در زمینه علم و فناوری در دهك دوم است و در منابع نفت و گاز می توان گفت ایران در رتبه دوم قرار دارد و كشوری كه حائز این رتبه است جزء كشورهایی است كه در تمام زمینه ها واردات دارد، این در حالیست كه اگر از دانش های نوین استفاده ای داشتیم درصد واردات به شدت كاهش پیدا می كرد.

وی اضافه كرد: كشور دانشمندان پرآوازه ای پرورانده كه افتخار كل جهان هستند و متأسفانه امروزه آنها را به فراموشی سپرده ایم، ایران و دیگر كشورهای مسلمان از لحاظ جغرافیایی در بهترین نقاط كره قرار دارند اما 46 درصد از فقرای جهان، مسلمانان هستند. در بعضی مواقع از دانش نوین به گونه ای صحبت می نماییم كه گویا تا كنون این كلمه را نشنیده ایم، در صورتیكه عمل به آن فقط نیازمند همت و تلاش است.

تولایی افزود: ایران دارای ظرفیت و پتانسیل های فراوان در منابع طبیعی و غیرطبیعی اعم از منابع نفت و گاز و مناع خاك حاصلخیز است و این مورد سبب شده در زمره مناطق جغرافیایی خوب و در معرض طمع و فرصت طلبی سایر كشورها بخصوص غربیان برای دستیابی به منابع ناب كشورمان قرار بگیرد، این در حالیست كه كشور فقط یك درصد از جمعیت جهان را تشكیل می دهد، اما از میان این همه منابع و پتانسیل فقط 10 درصد آن مورد بهره مندی قرار گرفته است و این مبین این مورد است كه ما در بهره مندی و مراقبت از منابع باارزش خود موفق نبوده ایم.
وی با اشاره به اینكه تداوم زندگی بشریت نیازمند دانش و تكنولوژی جدید و نوین است، خاطرنشان كرد: امروزه به دلیل پیشرفت چشمگیر جامعه بشری در علم و دیگر زمینه ها اگر به فناوری و دانش نوین توجهی نداشته باشیم بشر به هیچ عنوان نمی تواند با مشكلات و پیشامدهای امروزی مقابله كند و در برابر مشكلات كمر خم می كند.
تولایی خاطرنشان كرد: یكی از عوامل بروز مشكلات پیشرفت علم است چون كه این پیشرفت علاوه بر نتایج خوب می تواند پیامد بد هم داشته باشد بدان معنا كه هر چقدر جامعه و انسان پیشرفت داشته باشد به تناسب نیازها و خواسته های بشر بالا رفته و مشكلات هم افزوده می شود.
وی افزود: پیشرفت علم و فناوری از هزاره سوم آغاز شد، به طوریكه این دوره را دوره تلألو علم و فناوری می دانند و اگر برای حل مشكلات و محدودیت هایی كه امروزه گریبانگیر جامعه بشریت شده است همچون محدودیت منابع آبی و خاكی و سایر محدودیت ها از دانش نوین كمك نگیریم، در واقع تیشه به ریشه خود زده ایم.
رئیس انجمن ژنتیك ایران عنوان كرد: اگر ایران بتواند در دیگر زمینه های علم و فناوری همچون داروسازی از دانش نوین استفاده نماید، می تواند به كشوری مبدل شود كه خود منبع بزرگ تولید دارو و خودكفا است، چون كه هم اكنون نزدیك به 94 درصد از داروهای مورد نیاز را خود تولید می كند و فقط 6 درصد واردات دارد، اما همین واردات كم و ناچیز سبب خروج اندوخته و ارز از كشور می گردد.
وی با بیان لزوم تقسیم كار ملی و اولویت بندی و تشخیص ظرفیت استان اظهار داشت: همانطور كه بیان شد، كشور دارای ظرفیت فراوان است كه با توجه و بررسی و تجزیه و تحلیل در هر استان و شناخت پتانسیل و همینطور نیازهای آن استان می توان پروژه و وظیفه ای به دانشگاه هایش سپرد؛ به صورت مثال یزد یك استان كویری و خشك است كه می توان برای تولید برق خورشیدی و كاشت گیاه كویری در آن سرمایه گذاری كرد و انجام این پروژه را به بخش خصوصی سپرد.1397/05/28
23:35:37
5.0 / 5
5254
تگهای خبر: تولید , دارو , طب , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان