قائم مقام وزیر بهداشت اعلام كرد

آمار پایین خطاهای پزشكی در ایران

آمار پایین خطاهای پزشكی در ایران رژیم آسان: قائم مقام وزیر بهداشت با اشاره به آمار پایین شكایت های پزشكی در ایران نسبت به كشورهای دیگر اعلام نمود: طبق آمارهای بین المللی ۱۰ درصد كسانی كه وارد بیمارستان می شوند دچار خطاهای پزشكی قابل توجهی می شوند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، ایرج حریرچی در همایش انتظامی سازمان نظام پزشكی كه بامداد امروز در بیمارستان میلاد برگزار شد، با اشاره به به وجود آمدن پدیده هایی به نام ابرروند در دنیا اظهار نمود: تلقی ما از پزشك همیشه فردی به نام حكیم بوده است كه این فرد منحصر به فرد و در علوم دیگر هم متبحر بوده است. علاوه بر آن با مردم هم رابطه مالی نداشته است. این نگاه تا اوایل قرن بیستم در اروپا وجود داشته و بعد آغاز به تغییر كرده است. همه اطباء حكیم نیستند. ما هم می توانیم پزشك نما داشته باشیم. تعدادی از پزشكان برای منافع كار می كنند و تعدادی هم اعمال قابل سرزنش انجام می دهند.
وی ادامه داد: یكی از ابرروندهای حوزه سلامت كه امروزه در دنیا به جز آمریكا توسعه داشته این است كه پزشكان هم سطح دیگران قرار داده شده اند. علاوه بر آن امروزه در بیشتر كشورهای دنیا رابطه مالی و نظام پرداخت عملكردی قطع شده است. در تمام كشورهای OECD پرداختی هنگام دریافت خدمت هم اكنون ۱۶ درصد است. در آمریكا هم این رقم ۱۸ تا ۲۴ درصد گزارش شده است. نمی توان شعار داد رابطه مالی قطع شود اما همان میزانی كه ما می خواهیم بیمه به ما پول بدهد. یكی دیگر از ابرروندهایی كه امروز در حوزه سلامت بوجود آمده این است كه سریال های زیادی درمورد بیمارستان ها یا مسائل مربوط به آن ساخته می گردد.
قائم مقام وزیر بهداشت در ادامه بیان كرد: طبق آمارهای بین المللی احتمال خطا در بیمارستان ها یك در ۲۰۰ است. در كشوری مانند ما ۴۵ درصد بیمارستان ها، ساختمان هایی دارند كه از اول بیمارستان نبوده است. ازاین رو آمارها حدود ۲۰ تا ۴۰ درصد منابع بهداشت و درمان در كشورها حتی آنهایی كه توسعه یافته هستند تلف می گردد كه بخش زیادی از آن به علت خطاهای پزشكی است. علاوه بر آن طبق آمارهای جهانی ۱۰ درصد كسانی كه وارد بیمارستان ها می شوند دچار خطای پزشكی قابل توجهی می شوند.
حریرچی با اشاره به اینكه عامل سوم تا ششم مرگ در آمریكا خطای پزشكی است خاطرنشان كرد: در كشور ما آمار شكایت های پزشكی نسبت به كشورهای دیگر بسیار پایین است. این آمار حتی نسبت به خطاهای پزشكی هم بسیار پایین تر است. مهمترین روش برای حل این مشكلات برخورد سیستماتیك است.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، قائم مقام وزیر بهداشت در حاشیه این نشست هم با اشاره به اینكه جامعه پزشكی، پرستاری و پیراپزشكی در جلوگیری از بروز خطاهای ناخواسته پیشگام است، اظهار نمود: ممكن است قصوراتی در این زمینه رخ دهد كه نیاز به برخورد قانونی داشته باشد. قانونگذاران نظام جمهوری اسلامی، سازمان نظام پزشكی و قوه قضائیه را مكلف كرده است كه با سازوكارهای مختلف به این موارد رسیدگی كند و با هم اندیشی احتمال بروز این خطاها را به حداقل برساند چون ایمنی بیمار، كرامت انسانی و آگاهی بخشی جز اولویت های ما قرار دارند.1397/02/20
21:02:22
5.0 / 5
4775
تگهای خبر: بیمار , پزشك , سلامت , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان