رئیس سازمان غذا و دارو؛

۷۸هزار میلیارد تومان ارزش بازار صنعت غذا در كشور است

۷۸هزار میلیارد تومان ارزش بازار صنعت غذا در كشور است رژیم آسان: رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: ارزش بازار صنعت غذا ۷۸ هزار میلیارد تومان، بخش لوازم آرایش ۱۹هزار میلیارد تومان و صنعت دارو حدود ۱۶ هزار میلیارد تومان است.به گزارش رژیم آسان به نقل از مهر، دكتر غلامرضا اصغری در همایش بهبود وضعیت تغذیه كاركنان جامعه، اظهارداشت: ما در سازمان غذا و دارو متولی بخشی از غذای مردم هستیم. البته غذایی كه به صورت فراوری شده و بسته بندی به مردم عرضه می گردد.
وی اضافه كرد: ارزش بازار بخشی از این صنایع غذایی كه بر آن نظارت می نماییم، حدود ۷۸ هزار میلیارد تومان است. بخش دیگری از حوزه كاریمان مربوط به لوازم آرایش می گردد كه ارزش بازار آن حدود ۱۹ هزار میلیارد تومان است. همینطور صنعت دارو ۱۶ هزار میلیارد تومان و تجهیزات پزشكی ۸ هزار میلیارد تومان ارزش بازار دارد.
رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: سالانه حدود ۴ میلیارد دلار روغن وارد كشور می گردد و همینطور حدود ۳ میلیارد دلار برنج و ۲ میلیارد دلار چای وارد می گردد. ما شرایط متنوعی را مدیریت می نماییم و بنابراین می بایست برنامه مناسبی برای همه بخش ها داشته باشیم.
اصغری ادامه داد: نیازها و مخاطبان ما متنوع هستند به همین سبب برای وزارت بهداشت لازم است خودش برای كاركنان خود برنامه داشته باشد كه متاسفانه اینطور نیست و این را می توان از غذایی كه در بیمارستان ها به پرسنل و كارمندان، در دانشگاه ها به دانشجوها و در ساختمان ستاد به كارمندان می دهد مشاهده كرد.
وی ادامه داد: اگر ما در وزارت بهداشت بعنوان متولی سلامت مردم نتوانیم غذای مناسبی را به كاركنان خود عرضه دهیم، نمی توانیم از دیگر سازمان ها و ارگان ها این توقع را داشته باشیم.
رئیس سازمان غذا و دارو اظهار داشت: مدتی پیش به یكی از كارخانه های داروسازی سركشی كردم و هنگام نهار، از غذایی كه برای كارگران كارخانه طبخ می شد مصرف كردیم كه به مراتب از غذایی كه وزارت بهداشت به كاركنان خود می دهد سالم تر بود. نمی گردد ما برای دیگران نسخه بپیچیم ولی خودمان آنها را رعایت نكنیم.
وی در انتها اظهار داشت: غذای سالم تر به این معنا است كه غذایی كه روغن و نمك كمتری داشته باشد و سبزیجات بیشتری در آن استفاده شده باشد.

1396/12/13
17:30:59
5.0 / 5
5391
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان