با این 8 راهکار عمر خویش را افزایش دهید

با این 8 راهکار عمر خویش را افزایش دهید به گزارش رژیم آسان، انسان همواره در جست وجوی عمر طولانی است. البته متخصصان هنوز برای برآورده کردن این آرزو به یک چاره قطعی و مشخص نرسیده اند اما برای افزودن بر طول عمر سفارش های بسیاری مطرح گردیده است، همچون هشت راهکار و عادتی که اخیرا در این خصوص اعلام شده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، نیویورک پست در گزارشی که به تازگی منتشر نموده، به عادت های کوچکی پرداخته است که با رعایت آنها احیانا بتوان بیشتر از دو دهه به طول عمر افزود. بر مبنای تحقیق جدیدی که در نشست سالانه انجمن تغذیه آمریکا عرضه شد، داشتن عادت های سالم و ساده غذایی تا میانسالی برای انسان بسیار مفید است. متخصصان داده های جمع آوری شده از ۷۰۰ هزار کهنه سرباز را بررسی کردند و دریافتند که امید به زندگی در آنها با عنایت به عادات غذایی سالمی که برگزیده اند، تغییر می کند.
به باور آنها، این عادت ها طول عمر مردان را تا ۲۴ سال و طول عمر زنان را تا ۲۱ سال بالا می برد.
بنابر گزارش ایندیپندنت، «شوان ماین تی. نگوین»، متخصص علوم بهداشت در قسمت امور کهنه سربازان و همینطور دانشجوی پزشکی دانشکده «کارل الینویز» در اینباره اظهار داشت: «وقتی دیدیم با اجرای دو، سه یا همه این هشت اصل در شیوه زندگی چه تغییری حاصل می شود، واقعا شگفت زده شدیم. نتایج تحقیق نشان داده است انتخاب شیوه زندگی سالم هم برای سلامت شخصی و هم سلامت عمومی بسیار مفید می باشد. هرچه سریعتر شروع کنید، بهتر است. حتی با یک تغییر کوچک در دهه ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ زندگی هم می توانید نتایج مطلوبی به دست آورید.»
بر طبق این گزارش، «داشتن فعالیت بدنی»، «دوری از موادمخدر»، «دوری از سیگار»، «مدیریت استرس»، «داشتن رژیم غذایی خوب»، « دوری از مصرف الکل»، «خواب خوب» و «داشتن روابط اجتماعی خوب» بعنوان این هشت عادت و راهکار اعلام شده اند.
طبق مطالعه متخصصان، مصرف مواد مخدر و اعتیادآور و همینطور سیگار همچون عواملی اند که طول عمر انسان را کم می کنند. خطر مرگ با این عوامل ۳۰ تا ۴۰ درصد افزایش خواهد یافت. همینطور مواردی نظیر استرس، مصرف الکل، رژیم غذایی نامناسب و نداشتن روابط اجتماعی مطلوب هم خطر مرگ را تا پنج درصد بیشتر می کنند.
نگوین تاکید کرده که « برای تغییر هیچگاه دیر نیست اما هرچه سریعتر بهتر. حتی اگر در ۴۰، ۵۰ یا ۶۰ سالگی هم یک تغییر کوچک به وجود آوریم، باز هم مفید می باشد. برای ایجاد شیوه زندگی سالم هیچگاه دیر نیست.»
منبع:

1402/05/05
16:54:07
5.0 / 5
213
تگهای خبر: پزشك , تغذیه , خواب , رژیم غذایی
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان