سازمان جهانی بهداشت:

لیست جهانی میکروب های بیماری زا بروزرسانی می شود

لیست جهانی میکروب های بیماری زا بروزرسانی می شود رژیم آسان: به گزارش رژیم آسان، سازمان جهانی بهداشت (WHO) از شناسایی پاتوژن های (عوامل بیماری زا) بالقوه که می توانند باعث همه گیری شوند، اطلاع داد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، سازمان جهانی بهداشت روز گذشته (دوشنبه) اعلام نمود: لیست جدیدی از عوامل بیماری زا را که خطر ایجاد همه گیری یا شیوع بیماریها را بدنبال دارند، تهیه می کند و باید تحت نظارت دقیق قرار گیرند.
سازمان جهانی بهداشت اعلام نمود: هدف از این کار به روز رسانی فهرستی است که برای هدایت تحقیق و توسعه جهانی و سرمایه گذاری خصوصاً در توسعه و تولید واکسن ها، تست های آزمایشگاهی و درمان ها استفاده می شود.
این سازمان به عنوان قسمتی از این پروسه که از روز جمعه شروع شد، از بیش از ۳۰۰ محقق جهت بررسی شواهد مربوط به بالای ۲۵ خانواده ویروس ها و باکتری ها دعوت کرد. آنان همین طور یک پاتوژن ناشناخته موسوم به "بیماری X" را در نظر خواهند گرفت که ممکنست بتواند همه گیری جدی را در سطح جهان به همراه داشته باشد.
"مایکل رایان"، مدیر بخش فوریت های بهداشتی سازمان جهانی بهداشت اظهار داشت: هدف قرار دادن پاتوژن ها و خانواده های ویروسی برای تحقیق و توسعه اقدامات متقابل بمنظور واکنش سریع و موثر به همه گیری لازم است.
این لیست برای نخستین بار در سال ۲۰۱۷ منتشر گردید. هم اکنون شامل کووید-۱۹، بیماری ویروس ابولا، بیماری ویروس ماربورگ، تب لاسا، سندرم تنفسی خاورمیانه، سندرم حاد تنفسی، نیپا، زیکا و بیماری X است.
به گزارش مدیکال اکسپرس، برای هر پاتوژنی که در اولویت شناخته شود پژوهشگران شکاف های اطلاعاتی و اولویت های تحقیقاتی را مشخص خواهند کرد. سپس میتوان خصوصیات مورد نظر برای توسعه و تولید واکسنها، روش های درمانی و روش های آزمایشگاهی را تهیه کرد.1401/09/01
22:06:49
5.0 / 5
356
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان