تأثیر ورزش هوازی بر سرطان

تأثیر ورزش هوازی بر سرطان رژیم آسان: به گزارش رژیم آسان، داده های یک مطالعه جدید نشان داد که ورزش هوازی می تواند خطر مبتلا شدن به سرطان متاستاتیک را تا ۷۲ درصد کم کند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، سلول های سرطانی مزاحم می توانند از تومور اصلی جدا و وارد جریان خون شده و در سایر قسمت های بدن پخش شوند. این مرحله بعنوان سرطان متاستاتیک یا مرحله چهار بیماری شناخته می شود. داده های این مطالعه جدید، دلیل محکمی برای انجام ورزش های هوازی دارد.
این تمرین ها به توانایی آنها در افزایش مصرف گلوکز (قند) اندام های داخلی مربوط می شود که در نتیجه دسترسی به انرژی برای تومور را می کاهد. تیم مطالعاتی رویکرد مدل حیوانی را که در آن موش ها تحت شرایط سخت تمرین می کردند، با داده های ۳۰۰۰ فرد بزرگسال ترکیب کردند و آنها را به مدت حدود ۲۰ سال تحت نظارت قرار دادند.
این زمان به تیم مطالعاتی اجازه داد تا به این نتیجه برسند که افرادی که به صورت منظم در فعالیتهای هوازی با شدت بالا شرکت می کنند، خطر کمتری برای سرطان متاستاتیک دارند. مدل حیوانی نتیجه مشابهی را نشان داد؛ به صورتی که فعالیت هوازی به صورت قابل توجهی سبب کاهش رشد تومورهای متاستاتیک در غدد لنفاوی، ریه ها و کبد در موش ها شد.
ورزش هوازی که بعنوان کاردیو هم شناخته می شود، شامل پیاده روی سریع، شنا، دویدن یا دوچرخه سواری است. در طول فعالیتهای هوازی، خون به سرعت در سرتاسر بدن پمپاژ می شود و ریه ها اکسیژن بیشتری دریافت می کنند. این روند سبب می شود قلب سخت تر کار کند.
به گزارش اکسپرس، متخصصان ارشد این مطالعه می گویند: ورزش خطر مبتلا شدن به بعضی از انواع سرطان را تا ۳۵ درصد کاهش می دهد؛ آنهم از راه کاهش خطر مبتلا شدن به مشکلات قلبی و دیابت.
منبع:

1401/08/28
11:02:02
5.0 / 5
451
تگهای خبر: بیمار , بیماری , دیابت , سرطان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان