وزارت بهداشت هشدار داد:

اقدامات لازم بعد از وقوع سیل کدامند؟

اقدامات لازم بعد از وقوع سیل کدامند؟ به گزارش رژیم آسان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اعلام نمود: بعد از وقوع سیل اقدامات لازم برای حفظ سلامت و بهداشت فردی بمنظور پیش گیری از بیماریها ضرورت دارد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری ایرنا، وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی هشدار داده است که شهروندان بعد از وقوع سیل برای حفظ سلامت خود به علت احتمال شیوع بیماریهای عفونی، مواد خوراکی که به آب سیل آلوده شده را حتما دور بریزند همین طور تاکید گردیده است که وسایل و اشیای خیس شده و آغشته به گل و لای تمیز و ضدعفونی شود.
وزارت بهداشت همین طور سفارش کرده است که بعد از وقوع سیل از سلامت آب شرب اطمینان حاصل کنند و برای اطمینان از سلامت آب آنرا بجوشانند.
در این پیام با اشاره به این که سیل موجب خروج مارها و دیگر خزندگان از لانه ها می شود، تاکید گردیده است که بعد از وقوع حوادثی مانند سیل، مواظب گزش ها و لطمه های ناشی از آن باشند.
وزارت بهداشت در این پیام اشاره کرد که گودال های به وجود آمده از سیلاب و مانده آب های حاصل از آن، شرایط زیست مطلوبی جهت زندگی حشرات ایجاد می کند، برای حفظ سلامت بر روی پنجره ها توری نصب کنید.
به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری ایرنا، از شروع مرداد ماه تا امروز، ۵۹ نفر در استانهای تهران، سیستان و بلوچستان، لرستان مازندران، مرکزی، کرمان و یزد در وقوع حوادث ناشی از سیلاب های اخیر جان باختند و ۳۰ هموطن نیز در استانهای مازندران، لرستان، کرمان، تهران همچنان مفقود هستند.
تا لحظه ارسال این خبر، در استان تهران ۱۹ فوتی در امامزاده داوود، ۱۴ فوتی در زرین دشت فیروزکوه، یک فوتی در روستای دماوند و یک فوتی نیز در ماملو پردیس بوده است همین طور در استانهای سیستان و بلوچستان ۵ نفر، کرمان ۴ نفر، لرستان ۴ نفر، مازنداران ۶ نفر، مرکزی یک نفر و یزد ۴ نفر در مجموع تا کنون جان باخته اند.منبع:

1401/05/09
13:04:13
5.0 / 5
323
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان