تهدید خطرناک پیش از تولد را بشناسید

تهدید خطرناک پیش از تولد را بشناسید رژیم آسان: خراسان رضوی نتایج مطالعات نشان می دهد که تغییرات آب وهوایی پیش از تولد به کودکان لطمه می رساند.


به نقل از مدیکال اکسپرس، یک زوج محقق از دانشگاه کلمبیا و دانشگاه استنفورد آمریکا دریافتند که کودکان در سراسر جهان به سبب آلودگی هوا و تغییرات آب وهوایی در معرض خطر بالا رفته مشکلات سلامتی قرار دارند. فردریکا پررا و کاری نادو، خطرات بالا رفته آلودگی و تغییرات آب وهوایی را برای کودکان پیش از تولد تا بزرگسالی بیان نمودند.
تغییرات آب وهوا بر همه افراد تاثیر می گذارد اما متاسفانه بر برخی بیش از دیگران اثر دارد. برای مثال، بالا آمدن اقیانوس ها، کشورهای جزیره ای را سیلابی می کند و برای کسانی با درآمد محدود، زنده ماندن در رویدادهای شدید آب وهوایی ازجمله امواج گرما دشوارتر است.
در این تحقیق جدید، پژوهشگران شواهدی پیدا کردند که نشان میدهد تغییرات آب وهوایی و آلودگی متعاقب آن بیش از بزرگسالان به کودکان لطمه می رساند. آنان خاطرنشان کردند: از آنجا که بدن کودکان کوچکتر و همچنان درحال رشد است مانند ذهن آنان، در مقابل شرایط محیطی، خصوصاً آلاینده ها و گرما حساس تر هستند.
برای درک بهتر اینکه چگونه آلودگی و تغییرات آب وهوایی بر کودکان تاثیر می گذارد، پژوهشگران مقالات تحقیقاتی گروهی از منابع را ارزیابی کردند که تاثیرات آلودگی و تغییرات آب وهوایی بر کودکان را توصیف می کردند. آنان آنچه را که منابع به عنوان لطمه مستقیم توصیف می کنند، مانند لطمه ریه ها و کاهش توانایی های فکری یافتند.
پژوهشگران اعلام کردند که کودکان امروزی نیز مجبورند با تغییرات آب وهوایی روبرو شوند که هنوز رخ نداده است.
پژوهشگران اشاره کردند که تنفس هوای آلوده توسط مادران در دوران حاملگی بر کودکان حتی پیش از تولد آنان تاثیر می گذارد. نتایج تحقیقات قبلی نشان داده است که هوای آلوده می تواند منجر به وزن کم هنگام تولد، زایمان زودرس همین طور مرده زایی شود. برخی تحقیقات همین طور ارتباطی را با التهاب در مراحل بعدی زندگی نشان داده اند و متاسفانه، برخی تحقیقات نشان داده اند که مواد شیمیایی موجود در هوا و سایر انواع آلودگی ها می توانند موجب نقص مادرزادی همچون مشکلات رشد مغزی شوند.
پژوهشگران همین طور دریافتند که تغییرات آب وهوایی منجر به تولید مواد مغذی کمتر و بطور کلی غذای کمتر برای مردم در بعضی از نقاط جهان می شود.
آنان همین طور دریافتند که تغییرات آب وهوایی جهان را به مکان خطرناک تری برای رشد کودکان تبدیل می کند؛ طوفان ها، گردبادها، امواج گرما و سیل های بیشتر، بقای کودکان را تا بزرگسالی دشوارتر می کند. همین طور انتظار می رود که تغییرات آب وهوایی منجر به جنگ های بیشتر و انواع دیگر لطمه ها مانند بد رفتاری بزرگسالان با افزایش تنش ها در خانه و افزایش بروز بیماریها شود.
پژوهشگران پیشنهاد می کنند که تعدادی از نهادها مانند سازمان هایی که از کودکان مراقبت می کنند، ممکنست نیاز به تغییر شیوه های خود داشته باشند تا مشکلات سلامتی کودکان را هم اکنون و آینده بطور مناسب تری رسیدگی کنند.
یافته های این تحقیق در مجله پزشکی نیوانگلند (New England Journal of Medicine)منتشر شد.
منبع:

1401/03/31
23:11:08
5.0 / 5
164
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان