آنفلوآنزای فصلی، نواده سویه اسپانیایی است

آنفلوآنزای فصلی، نواده سویه اسپانیایی است به گزارش رژیم آسان نتایج یک تحقیق جدید روی روند تحول ویروس ها نشان داده است که ویروس آنفلوانزای فصلی معروف به ˮH1N1ˮ احیانا نسل مستقیمی از سویه ویروس آنفلوانزای سال ۱۹۱۸ است که به همه گیری جهانی منجر گردید.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در آزمایشات جدید که شرح آن در مجله تخصصی "نیچر کامیونیکیشنز" چاپ شده، ژنوم نمونه های ویروسی که در طول همه گیری ۱۹۱۸ در اروپا جمع آوری شد و جان ۵۰ تا ۱۰۰ میلیون نفر را در سرتاسر جهان گرفت، بازبینی شد.
در مطالعه جدید یک تیم تحقیقاتی بین المللی از موسسه رابرت کخ، دانشگاه لوون و چندین مرکز مطالعاتی دیگر، جزئیات بیشتری را در مورد بیولوژی ویروس آنفلوآنزای H1N1 آشکار کردند. آنها همینطور شواهدی از گسترش این ویروس در میان قاره ها پیدا کردند.
سوابق تاریخی و پزشکی نشان می دهند که این همه گیری در پاییز ۱۹۱۸ شدت گرفت و تا زمستان ۱۹۱۹ ادامه داشت.
با این وجود دانشمندان علوم پزشکی همچون محققان موسسه "رابرت کخ" در آلمان گفته اند که منشا ویروسی این همه گیری در دهه ۱۹۳۰ میلادی تایید شد.
به علت ندرت توالی های ویروسی در آن زمان، محققان تحلیل ژنومی ویروس ۱۹۱۸ را در آن سال ها دشوار ارزیابی کرده بودند.
اما در مطالعه جدید گروهی از متخصصان و محققان علوم پزشکی، ۱۳ نمونه آزمایشگاهی و قابل بررسی از ریه های افراد مختلف را بین سالهای ۱۹۰۱ تا ۱۹۳۱ در بایگانی های تاریخی موزه ها در آلمان و اتریش جمع کردند.
آنها سپس ژنوم های قبل و پس از اوج همه گیری را مقایسه کردند. یافته های این متخصصان بر مبنای تحلیل تحول مولکولی ویروس نشان داده است که تمام بخش های ژنومی در سویه ویروسی آنفلوانزای فصلی جدید (H1N1) می تواند به صورت مستقیم از سویه ابتدایی و عامل همه گیری در سال ۱۹۱۸ منشا گرفته باشد.
به نوشته روزنامه ایندیپندنت، با عنایت به این که نمونه های ویروس هنوز کمیاب هستند، محققان می گویند: مطالعه جدید به ارزش بررسی بایگانی های تاریخی و چشم اندازهایی که آنها می توانند در مورد تحول و پیشرفت ویروس ها عرضه کنند، اشاره می کند.1401/02/27
23:04:52
5.0 / 5
231
تگهای خبر: پزشك , متخصص , ویروس
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان