ماماهای برتر استان قم مورد تجلیل قرار گرفتند

ماماهای برتر استان قم مورد تجلیل قرار گرفتند ایرنا- همزمان با هفته سلامت، جشن روز ماما در دانشگاه علوم پزشکی قم با حضور مسئولان این دانشگاه، حسین غریب مدیرکل امور اجتماعی استانداری قم و زینب عبدالهی مدیر دفتر امور زنان و خانواده استانداری قم اجرا شد.


به گزارش روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی قم، رئیس علوم پزشکی استان در این مراسم اظهار داشت: به برکت مجاهدت ها و کوشش های صورت گرفته در عرصه مقابله با ویروس کرونا امروز می توانیم در کنار هم جشن برگزار کنیم؛ جامعه مامایی نیز در این امر نقش به سزایی داشتند.
مهدی مصری اضافه کرد: ماماهای استان قم در اپیدمی کرونا در امتداد کنترل و مراقبت از مادران پرخطر و درگیر کرونا، نهایت تلاش را انجام دادند که از زحمات آنها قدردانی می نماییم.
وی افزود: صد سال از خدمات مامایی در کشور می گذرد و یکی از مشاغل پراسترس مامایی است، اما متاسفانه هنوز جایگاه واقعی آنها دیده نمی گردد.
مصری به موضوع جوانی جمعیت اشاره نمود و اظهار داشت: این مساله مد نظر دنیا بوده و کشورهای مختلف می دانند که افزایش جمعیت و نیروی جوان باارزش و در آینده آن کشور موثر است.
وی اظهار داشت: در کشور و استان قم نیز برنامه ریزی های گسترده ای دراین زمینه انجام شده و قرارگاه تعالی جمعیت نیز در سطح استان دایر و جامعه مامایی هم دراین زمینه نقش به سزایی دارد.
رییس سازمان نظام پزشکی استان قم نیز در این نشست ضمن تبریک به مناسبت روز ماما از زحمات و کوشش های جامعه مامایی استان قدردانی کرد.
حسن عادلی اضافه کرد: کار جامعه سلامت بصورت تیمی بوده و اگر این تیم منسجم در کنار هم نباشند، سلامت مردم خدشه دار شده و برنامه ها به درستی پیش نمی رود.
وی افزود: بنده به نمایندگی از جامعه پزشکی استان از تلاش ها و زحمات جامعه مامایی استان قدردانی کرده و آرزوی موفقیت برای شما دارم.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی قم نیز اظهار داشت: ماماها مسئولیت سلامت جنین و هم مادر را برعهده دارند که با کوشش های مضاعفی که انجام می دهند، نقش قابل توجهی در سلامت جامعه خواهند داشت.
محسن رضایی اضافه کرد: جامعه مامایی استان در دوره های مختلف همچون همه گیری ویروس کرونا، در کنار خانواده سلامت در امتداد مراقبت از بیماران نهایت تلاش را انجام دادند که از زحمات آنها قدردانی می نماییم.
معاون فنی مرکز بهداشت قم نیز به موضوع جوانی جمعیت اشاره نمود و اظهار داشت: جمعیت کشور به شدت درحال پیر شدن است و متاسفانه شاهد کاهش رشد جمعیت هستیم.
محمدجواد باقریان اضافه کرد: تمام دنیا به دنبال بالندگی و پویایی جمعیت خود است و کشور ما نباید از این مساله عقب مانده و گرفتار مشکل شود.
استان قم دارای ۸۰۰ ماما در بخش های مختلف است که در آخر این مراسم از ماماهای نمونه قم تجلیل شد.

1401/02/20
12:19:45
5.0 / 5
99
تگهای خبر: بیمار , پزشك , خانواده , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان