یکی از فوائد ناشناخته اهدای منظم خون

یکی از فوائد ناشناخته اهدای منظم خون رژیم آسان: اهدای منظم خون یک فایده پنهان و عجیب دارد که تا حالا کمتر مورد توجه قرار گرفته است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، اغراق نیست اگر بگوییم اهدای خون نجات دهنده جان انسان هاست. حالا، متخصصان به یک فایده عجیب برای اهداکننده خون پی برده اند و بنظر می رسد که اهدای منظم خون میزان تعدادی از ترکیبات شیمیایی که به "مواد شیمیایی ابدی" شهرت دارند و در جریان خون شناور هستند، می کاهد.
در حالی که متخصصان هنوز مطمئن نیستند که مواد پرفلوئوروآلکیل و پلی فلوروآلکیل (PFAS) چقدر ممکنست خطرناک باشند، با این وجود این ترکیبات گاهی اوقات بعنوان مواد شیمیایی ابدی شناخته می شوند برای اینکه در طبیعت تجزیه نمی شوند.
متخصصان ۲۸۵ نیروی آتش نشان در استرالیا را که در طول ۱۲ ماه هم خون و هم پلاسما اهدا کرده بودند، مورد بررسی قرار دادند. آتش نشان ها بطور معمول بوسیله فوم آتش نشانی در معرض PFAS قرار می گیرند و بطور معمول نسبت به عموم مردم سطح بالاتری از این مواد در خون آنان وجود دارد.
متخصصان استرالیایی اظهار داشتند: نتایج این مطالعه نشان داد که اهدای خون و پلاسما به کاهش چشم گیر سطح ترکیبات پرفلوئوروآلکیل و پلی فلوروآلکیل در خون این افراد منجر گردیده است. درحالیکه هر دو این اقدام در کاهش سطح این ترکیبات موثر است، اهدای پلاسما از اثربخشی بیشتری برخوردارست و کاهش ۳۰ درصدی این مواد را به همراه دارد.
به گزارش ساینس الرت، این نخستین بار است که متخصصان به راهکاری برای کاهش سطح PFAS در خون بدون نیاز به مصرف مواد دارویی یا روشهای پیچیده که نیاز به حضور در بیمارستان دارد، پی برده اند.
منبع:

1401/01/27
20:03:55
5.0 / 5
199
تگهای خبر: بیمار , دارو , طب , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان