اول بهمن ماه و آخرین خبرهای کرونائی استانها

اول بهمن ماه و آخرین خبرهای کرونائی استانها رژیم آسان: بر طبق اعلام سازمان جهانی بهداشت موارد مبتلاشدن به اومیکرون در هر 36 تا 72 ساعت 2 برابر می شود که این امر نشان میدهد این سویه جدید از «مزیت رشد قابل توجهی» نسبت به نوع دلتا که حالا گونه غالب بوده، برخوردارست.


سویه اومیکرون دارای ۵۰ جهش ژنتیکی است که ۳۷ جهش آن در پروتئین اسپایک است که برای چسبیدن و حمله به سلول استفاده می شود. این تعداد جهش غیرعادی است و می تواند توجیهی برای بسط سریع اینگونه باشد. این سویه، قادر به آلوده کردن افراد واکسینه شده و نیز بهبودیافتگان است. در مقایسه با اومیکرون، گونه دلتا تنها دارای ۱۳ جهش ژنتیکی در پروتئین تاجدار خود است.
بررسی آمارهای کرونا در چند روز گذشته از روند افزایشی میزان مراجعه افراد دارای علایم مشکوک کرونا خبر می دهد و نتایج نمونه گیری های تشخیصی نیز نشان دهنده افزایش موارد مبتلاشدن به کرونا است و این نشان دهنده این است که در هفته های آتی با خطر افزایش جدی شیوع ویروس کرونا و سویه جدید آن موسوم به اومیکرون مواجه خواهیم بود.
در کنار علائمی که قبل تر برای مبتلاشدن به کووید۱۹ مطرح می شود، بتازگی دانشمندان کشف کردند که سویه اومیکرون موجب بروز علایم منحصر به فرد دیگری در افراد شده که به طور قطعی تایید نشده است. این علایم خارش گلو، سرفه خشک، خستگی شدید، درد عضلانی ملایم، تعریق شبانه هستند.

ضرورت اجرای محدودیتهای هوشمند برای پیش گیری از شیوع اومیکرون
دکتر بهرام عین اللهی وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی روز جمعه در حاشیه همایش روسای دانشگاههای علوم پزشکی کشور در مشهد اظهار داشت: اجرای محدودیتهای هوشمند برای پیش گیری از شیوع اومیکرون لازم است و تزریق دُز سوم واکسن کرونا و رعایت پروتکلهای بهداشتی نیز همچنان مورد تاکید است.
به گفته وی اجرای محدودیتهای جدید برای پیش گیری از شیوع ویروس کرونا نیز به تصمیم ستاد ملی پیش گیری از کرونا بستگی دارد.
عین اللهی افزود: فردا اطلاعات شیوع ویروس اومیکرون به ستاد ملی پیش گیری از کرونا اعلام و در این خصوص تصمیم گیری خواهد شد.
وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی درباب تاثیر طب ایرانی در جلوگیری از شیوع بیماری کووید ۱۹ اظهار داشت: توجه به طب ایرانی بسیار مورد تاکید است و باید به داشته های خود توجه بیشتری داشته باشیم.

توصیه های پیشگیرانه و درمانی طب ایرانی در کووید ۱۹
معاون درمان وزارت بهداشت، سفارش های پیشگیرانه و درمان کننده طب ایرانی در کووید ۱۹ را به دانشگاه های علوم پزشکی ابلاغ نمود.
دکتر سعید کریمی معاون درمان وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، این ابلاغیه را باتوجه به برگزاری جلسات کمیته علمی درباب نقش طب ایرانی در پیشگیری و درمان بیماری کووید ۱۹ و اهتمام زیر کمیته طب ایرانی، به دانشگاه ها و دانشکده های علوم پزشکی سراسر کشور ابلاغ کرده است.
وی در این ابلاغیه یاد آور شده است: سفارش های پیشگیرانه و درمان های کمک کننده طب ایرانی در کووید ۱۹ یکی از ضمیمه های راهنمای تشخیص و درمان این بیماری در سطح خدمات سرپایی و بستری این بیماری است.تازه ترین اخبار از وضعیت کرونائی استانها
آمار بیماران کرونائی بستری در بیمارستان های زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی بعد از ۲۷۰ روز ۲ رقمی شد که بگفته مسئولان دانشگاه در صورت رعایت نشدن پروتکلهای بهداشتی شمار مبتلایان افزایشی خواهد شد.
بر طبق آمار رسمی دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی خراسان شمالی اکنون ۹۶ بیمار در بیمارستان های این دانشگاه با علائم ویروس کرونا بستری و تحت درمان قرار دارند که ۲۰ بیمار کرونائی در شبانه روز گذشته شناسایی و تحت درمان قرار گرفتند و این استان در فصل سرما سیزدهمین روز بدون فوتی بیماران کووید ۱۹ را در بیمارستان های خود پشت سر گذاشت.
براساس آخرین ارزیابیٰ سامانه ماسک وابسته به وزارت بهداشت، طبق الگوی رنگ بندی کرونائی این خطه از شمال شرق کشور در وضعیت زرد و آبی کرونائی قرار دارد به شکلی که هم اینک سه شهرستان اسفراین، گرمه و جاجرم در وضعیت زرد و شهرستان های بجنورد، مانه و سملقان، شیروان، فاروج و رازوجرگلان نیز در وضعیت آبی کرونائی قرار دارند.
از استان هرمزگان خبر رسیده که در شبانه روز گذشته، فوتی جدید کرونا در استان ثبت نشد و مجموع روزهای بدون فوتی کرونا در دیماه برای هرمزگان به ۲۴ روز رسید.
از ابتدای شیوع اپیدمی کرونا تا حالا ۲ هزار و ۴۶۱ نفر بر اثر مبتلاشدن به این ویروس در هرمزگان جان خودرا از دست دادند.
بستری شدن ۹۴ نفر مبتلا به کرونا در بیمارستان های هرمزگان که از این شمار ۴۵ نفر در شبانه روز گذشته بستری شدند که ۱۰ نفر از آنها در بخش مراقبت های ویژه تحت نظر هستند و حال پنج نفر آنها وخیم گزارش شده است.
متاسفانه تعدادی از شاخص ها حکایت از افزایش موارد مبتلاشدن و بستری کرونا در هرمزگان دارد که بیشتر موارد نیز از نوع اومیکرون بوده و این زنگ خطری جدی برای سلامت استان است.
خبر دیگر این که اکنون ۸۱ بیمار در بیمارستان های معین کرونائی کهگیلویه و بویراحمد بستری هستند که از این تعداد ۹ بیمار مبتلای قطعی و ۲ بیمار هم در بخش مراقبت های ویژه خدمات درمانی دریافت می کنند.
از مجموع مبتلایان به کووید ۱۹ در کهگیلویه و بویراحمد تا کنون ۸۶ هزار و ۴۷۴ نفر بهبود یافته اند. ۳۲۶ نمونه تست پی سی آر دریافت شده از آزمایشگاه های سلولی و مولکولی یاسوج و دهدشت حدود ۱۰ درصد موارد مثبت بودند و بیشترین موارد مثبت در شهرستان های بویراحمد، کهگیلویه و گچساران ثبت شده است.
از ابتدای شیوع ویروس کرونا تا کنون یک هزارو ۴۸ بیمار کرونائی جان خودرا از دست داده اند.
از کرمانشاه خبر رسیده که آمار بیماران کرونائی بخش مراقبت های ویژه کرمانشاه به ۳۳ نفر افزوده شد و آمار بستری های کرونا در مراکز درمانی استان حالا به ۸۱ نفر رسیده است، که از این تعداد ۳۳ نفر در بخش مراقبت های ویژه بستری هستند و حال ۹ نفر آنها وخیم است.
در شبانه روز گذشته براثر ابتلای قطعی به کووید ۱۹ در استان فوتی نداشتیم و مجموع جان باختگان از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا ۲ هزار و ۹۳۷ نفر است.
۲۳ نفر شامل پنج بیمار مثبت بستری و ۱۸ سرپایی مبتلا به کرونا در شبانه روز گذشته در سطح استان شناسایی شدند که این تعداد نسبت به روز قبل ۱۰ نفر کمتر است.
شهرستان های اسلام آبادغرب و گیلانغرب در وضعیت زرد کرونائی قرار گرفت
در قزوین بعد از پشت سرگذاشتن یک هفته بدون مرگ و میر کرونائی در قزوین، طی شبانه روز گذشته ۲ مورد فوتی ناشی از این ویروس در استان گزارش شد.
در مدت یاد شده ۶۹ بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان قزوین شناسایی و ۳۷ نفر نیز در بیمارستان ها بستری شدند. هم اکنون مجموع بیماران بستری در سطح بیمارستان های استان قزوین به ۹۸ نفر رسیده است، از شروع شیوع ویروس کرونا تا حالا ۲ هزار و ۶۸۷ نفر در استان قزوین جان خودرا از دست داده اند.
در همین حال بستری روزانه بیماران کووید_ ۱۹ در استان اردبیل در شبانه روز گذشته به ۱۴ نفر کم شد که با ترخیص هشت بیمار کووید-۱۹ در شبانه روز گذشته مجموع بستری مبتلایان کرونا در استان اردبیل به ۸۲ نفر افزوده شد.
در این مدت با صفر شدن باردیگر فوت مبتلایان کرونا برای چهارمین روز متوالی، مجموع جان باختگان بیماری کووید.۱۹ در این استان در رقم ۲ هزار و ۶۲۶ نفر باقی ماند.
هم حالا شیوع بیماری کووید.۱۹ در این استان در وضعیت آبی قرار دارد ولی باتوجه به شناسایی شماری مبتلا به سویه اومیکرون کرونا در منطقه، بیم شیوع موج ششم کووید.۱۹ در این استان بالا رفته است.
خبر دیگر این که آمار روزانه مرگ و میر ناشی از بیماری کووید ۱۹ در استان همدان برای چندمین روز متوالی صفر شده به نحوی که در ۲۴ ساعت گذشته هیچ مورد فوتی بر اثر مبتلاشدن به ویروس کرونا گزارش نشده است.
آمار متوفیان کرونا در این استان از شروع شیوع این ویروس تا حالا به سه هزار و ۱۶۶ نفر رسیده است. همین طور با شناسایی ۲۲ بیمار جدید مبتلا به کرونا طی ۲۴ ساعت گذشته در استان، مجموع بیماران بستری مثبت به ۳۱ هزار و ۱۹۸ و بیماران سرپایی مثبت به ۱۰۰ هزار و ۳۵۲ نفر رسید.
در استان ایلام یک فوتی ناشی از کرونا در شبانه روز گذشته ثبت گردید و مجموع فوت شدگان استان به یک هزار و ۱۷۶ نفر رسید. ۱۶ بیمار جدید کرونائی در شبانه روز گذشته در مراکز درمانی بستری شدند و مجموع بستری های استان ۴۲ نفر است که ۶ نفر مربوط به ایلام، یک نفر آبدانان، سه نفر ایوان، یک نفر بدره، ۲ نفر چرداول، سه نفر دره شهر و یک نفر نیز مربوط به مهران است.
شهرستان های دهلران، هلیلان، بدره و آبدانان در وضعیت آبی و سایر شهرستان ها نیز در وضعیت زرد هستند.
از سویی دیگر ۸۴ ابتلای جدید کرونا طی شبانه روز گذشته در استان لرستان شناسایی شد و شمار مبتلایان به ۱۹۷ هزار و ۹۰۳ نفر رسید که ۹۰ بیمار مبتلا و مشکوک به کرونا در بیمارستان ها و مراکز درمانی این استان بستری هستند.
طی شبانه روز گذشته هیچ مورد مرگ و میر به سبب کرونا در استان ثبت نشده و شمار جانباختگان اکنون ۲ هزار و ۶۸۶نفر است. حالا تمامی شهرهای استان لرستان در وضعیت آبی شیوع ویروس کرونا قرار دارند.


تداوم واکسیناسیون عمومی در کشور
اکنون ۶۰ میلیون و ۴۴۷ هزار و ۶۵۹ نفر دُز اول، ۵۳ میلیون و ۴۶۱ هزار و ۹۴۱ نفر دُز دوم و ۱۴ میلیون و ۱۳ هزار و ۴۶۵ نفر، دُز سوم واکسن کرونا را تزریق کرده اند و مجموع واکسن های تزریق شده در کشور به ۱۲۷ میلیون و ۹۲۳ هزار و ۶۵ دُز رسید.
در شبانه روز گذشته ۲۳۵ هزار و ۲۵۷ دُز واکسن کرونا در کشور تزریق شده است.
۱۳۰هزار نفر در کهگیلویه و بویراحمد دز سوم واکسن کرونا را دریافت نمودند. بیش از یک میلیون دز واکسن کرونا از شروع طرح واکسیناسیون تا کنون تزریق شده که از این تعداد ۵۲۱ هزار و ۹۲۲ نفر دز اول، ۴۶۵ هزار و ۹۳۵ نفر دز دوم و بیش از ۱۳۰ هزار نفر دز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
بیش از ۷۰ درصد مراجعه کنندگان در مراکز واکسیناسیون در کهگیلویه و بویراحمد متقاضی تزریق دُز سوم واکسن کرونا هستند.
در شهرستان گیلانغرب ۹۵ درصد جمعیت هدف این شهرستان در مرحله اول مقابل ویروس کرونا واکسینه شدند. تا حالا ۹۲ درصد دُز دوم و ۳۵ درصد جمعیت هدف نیز دُز سوم واکسن را دریافت کرده اند. همین طور در نوبت اول واکسیناسیون دانش آموزان نیز در نوبت اول ۱۰۰درصد و در نوبت دوم تا حالا به ۹۲ درصد جمعیت دانش آموزی واکسن کرونا تزریق شده است.
خبر دیگر این که در هرمزگان مجموع واکسن تزریق شده در استان برای پیش گیری از کرونا را ۲ میلیون و ۹۴۳ هزار و ۶۹۹ دز اعلام نمود و اظهار داشت: از این مقدار یک میلیون و ۲۳۴ هزار و ۴۸۳ دُز برای نوبت دوم و ۳۲۷ هزار و ۳۰۹ دُز برای نوبت سوم تزریق شده است.
در استان خراسان شمالی حدود یک میلیون و ۴۱۷ هزار دُز واکسن کرونا تا حالا در این استان تزریق شده است که از این مقدار ۸۳۸ هزار و ۵۴۹ دُز در مرحله اول، ۴۸۱ هزار در مرحله دوم و بیش از ۹۷ هزار دُز نیز در مرحله سوم واکسیناسیون عمومی تزریق شده است بدین سان ۹۴ درصد جمعیت استان دُز اول، ۸۲ درصد دُز دوم و حدود ۲۵ درصد نیز دُز سوم واکسن کرونا را دریافت کرده اند.
همچنین تزریق ۲ دُز واکسن برای بیش از ۸۰ درصد جمعیت هدف ساکن در استان اردبیل صورت گرفته که تا حالا ۹۱۳ هزار و ۳۰۰ دُز واکسن نوبت اول و ۷۹۹ هزار و۹۲۰ دُز واکسن نوبت دوم در این استان تزریق شده است.
تا حالا برای۱۷۶ هزار و ۴۰۷نفر از گروههای سنی واجد شرایط در استان اردبیل، دُز سوم واکسن کرونا تزریق شده است.

آخرین اطلاعات درباره وضعیت کرونائی کشور / فوت ۲۰ هموطن
مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت بهداشت اعلام نمود: متاسفانه در طول ۲۴ ساعت گذشته، ۲۰ بیمار کووید۱۹ جان خودرا از دست دادند و مجموع جان باختگان این بیماری به ۱۳۲ هزار و ۱۷۲ نفر رسید.
از پنجشنبه روز گذشته تا امروز اول بهمن ماه ۱۴۰۰ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۲۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۸۳ نفر از آنها بستری شدند.
از روز گذشته تا امروز ۱ بهمن ماه ۱۴۰۰ و برمبنای معیارهای قطعی تشخیصی، ۵ هزار و ۲۷۶ بیمار جدید مبتلا به کووید۱۹ در کشور شناسایی شد که ۳۸۳ نفر از آنها بستری شدند.
مجموع بیماران کووید۱۹ در کشور به ۶ میلیون و ۲۴۱ هزار و ۸۴۳ نفر رسید.
خوشبختانه تا کنون ۶ میلیون ۷۵ هزار و ۷۳۰ نفر از بیماران، بهبود یافته و یا از بیمارستانها ترخیص شده اند.
یک هزار و ۲۲۸ نفر از بیماران مبتلا به کووید۱۹ در بخش های مراقبت های ویژه بیمارستانها تحت مراقبت قرار دارند.
تا کنون ۴۳ میلیون و ۸۶۵ هزار و ۳۹۵ آزمایش تشخیص کووید۱۹ در کشور انجام شده است.منبع:

1400/11/01
19:25:36
5.0 / 5
337
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان