بستری با تست مثبت کرونا در درگز به صفر رسید

بستری با تست مثبت کرونا در درگز به صفر رسید خراسان رضوی سرپرست شبکه بهداشت و درمان درگز از کاهش آمار تست های مثبت و کاهش بستری ها در این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: هم اکنون هیچ بیماری با تست مثبت کرونا در بیمارستان درگز بستری نیست و یکی از با اهمیت ترین دلیلهای این مساله هم واکسیناسیون است.رضا حق پرست در گفت و گو با ایسنا عنوان کرد: هم اکنون تعداد تست های مثبت، میزان فوت شدگان و میزان بستری های کرونائی در شهرستان درگز بطور شایان توجهی کم شده است.

وی تصریح کرد: در یک ماه و نیم گذشته تعداد بستری های با تست مثبت کرونا فقط ۲ نفر بودند که یک نفر بعد از بهبودی مرخص شد و بیمار دیگر که ۹۴ سال سن داشت، متاسفانه فوت کرد. هم اکنون نیز هیچ بیماری با تست مثبت کرونا در بیمارستان امام خمینی (ره) درگز بستری نیست.

حق پرست اشاره کرد: اکنون وضعیت شهرستان درگز به لحاظ شیوع بیماری کرونا آبی است اما میزان رعایت پروتکل ها در این شهرستان نیز مثل خیلی از نقاط کشور کم شده و پروتکلهای بهداشتی آنطور که مورد انتظار است، جدی گرفته نمی گردد.

حق پرست اضافه کرد: تا کنون موردی از سویه جدید کرونا در شهرستان شناسایی نشده اما باتوجه به شناسایی مواردی از این سویه در کشور و بمنظور جلوگیری از اوج گیری مجدد بیماری لازم است علاوه بر واکسیناسیون مردم همچنان رعایت پروتکلهای بهداشتی را جدی بگیرند.

پوشش دوز سوم واکسن کرونا در درگز بالاتر از شاخص کشوری است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان درگز در ادامه از پوشش ۲۳ درصدی واکسیناسیون دوز سوم در این شهرستان آگاهی داد و اظهار داشت: میزان پوشش دوز سوم واکسن کرونا در شهرستان درگز بالاتر از شاخص کشوری است و دراین زمینه از شهرستان های اول استان هستیم.

وی اضافه کرد: از شروع واکسیناسیون کرونا میزان استقبال مردم از آن خوب بوده و تا حالا ۹۶ درصد از مردم دوز اول واکسن را دریافت کرده و پوشش دوز دوم واکسن نیز حدود ۸۵ درصد گزارش شده است.

حق پرست علاوه بر مشارکت خوب مردم، پیگیری های مداوم و مستمر کادر بهداشت را از عوامل موثر در این آمار دانست و اضافه کرد: شهرستان درگز مناطق صعب العبور و مناطق روستایی و عشایری زیادی دارد اما همکاران ما در شبکه بهداشت بصورت حضوری به منازل مراجعه نموده و پوشش واکسیناسیون در این مناطق به خوبی انجام شده است.

وی اشاره کرد: در حوزه واکسیناسیون در مناطق روستایی و عشایری مشکلی نداریم و چهار درصد جمعیت شهرستان که هنوز نسبت به تزریق واکسن اقدام نکرده اند، بیشتر مربوط به مناطق شهری است و امیدواریم این افراد نیز بمنظور پوشش ۱۰۰ درصدی واکسیناسیون هر چه سریع تر نسبت به تزریق واکسن اقدام نمایند.

تاکنون هیچ مدرسه ای در درگز به سبب رعایت نکردن پروتکلهای بهداشتی تعطیل نشده است

سرپرست شبکه بهداشت و درمان درگز اظهار داشت: تیم های بازرسی ما در سطح شهر فعال بوده و بمنظور نظارت بر رعایت پروتکلهای بهداشتی، بازرسی از اصناف، ادارات و به ویژه مدارس با جدیت انجام شده و با متخلفان برخورد می شود.

وی اضافه کرد: نظارت و بازرسی از مدارس با همکاری آموزش و پرورش بطور مستمر انجام می شود و مدارسی که در حوزه رعایت پروتکلهای بهداشتی نقص داشته باشند، گزارش شده و مدارس متخلف تعطیل می شوند.

حق پرست میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس شهرستان را مناسب ارزیابی کرد و اظهار داشت: بنا بر بازرسی هایی که از مدارس انجام شده تا کنون هیچ مدرسه ای در شهرستان درگز به سبب عدم رعایت پروتکلهای بهداشتی تعطیل نشده است.
1400/10/22
12:54:05
5.0 / 5
114
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان