معاون وزیر بهداشت:

مدارس نقطه لطمه پذیر ورود به موج ششم هستند

مدارس نقطه لطمه پذیر ورود به موج ششم هستند رژیم آسان: معاون بهداشت وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس را الزامی دانست و اظهار داشت: مدارس نقطه لطمه پذیر ورود به موج ششم هستند.


به گزارش رژیم آسان به نقل از خبرگزاری ایرنا از وبدا، کمال حیدری ضمن ابراز خرسندی درباب مدیریت بیماری و پوشش واکسیناسیون توسط مسئولین استانها و قدردانی از کوشش های شبانه روزی کادر بهداشت و درمان کشور و همین طور همراهی مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی، در مورد ابهامات مطرح شده در حوزه بازگشایی مدارس با وجود عدم واکسینه شدن دانش آموزان زیر ۱۲ سال، بیان کرد: به جز چند کشور، در هیچ کجای دنیا واکسیناسیون کووید ۱۹ برای افراد زیر ۱۲ سال انجام نشده است؛ به سبب این که پژوهشگران معتقد هستند که سیستم ایمنی انسان در این سنین، پاسخگوی مقابله با بیماری کووید است. البته درباب واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله ها، کمیته علمی کشوری کووید ۱۹ نیز به نتیجه ای نرسید و چنانچه نتیجه ای حاصل می شد، قطعا واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله ها نیز انجام می شد، برای اینکه ذخایر واکسن ما کافی است. این مساله در دست بررسی می باشد.

معاون بهداشت وزیر بهداشت اضافه کرد: باتوجه به این شرایط و عدم پوشش واکسیناسیون زیر ۱۲ ساله ها، لزوم رعایت پروتکلهای بهداشتی در مدارس بیش از پیش ضرورت می یابد.

حیدری اشاره کرد: نگرانی که وجود دارد این است که بازگشایی مدارس اگر بدون هماهنگی با حوزه بهداشت بوده و مدارس آمادگی خودرا برای پذیرش دانش آموزان از قبل اعلام نکرده و مورد نظارت و بازنگری واقع نشده باشند و مجوز لازم را دریافت نکنند و از سویی رعایت و اجرای پروتکلهای بهداشتی از طرف مدیر مدرسه که مسئول اجرای این پروتکل ها است، با سستی مواجه شود، اساسا از این نقطه لطمه جدی خواهیم دید و ممکنست دقیقا از همین نقطه، موج ششم را تجربه نماییم.

فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است

وی اشاره کرد: درخواست ما این است که مربیان مدرسه و اولیای دانش آموزان در حوزه رعایت پروتکل ها از طرف دانش آموزان بیشتر دقت کنند و آموزش های لازم و کافی را به دانش آموزان مکررا تاکید کنند و آنها را به خوبی توجیه کنند و چنانچه مشاهده می کنند که دانش آموزی علایم بیماری را دارد یا با افراد مشکوک به بیماری در ارتباط بوده، از رفتن او به مدرسه ممانعت به عمل آورند.
حیدری اظهار داشت: فاصله گذاری اجتماعی و زدن ماسک در مدارس الزامی است. خوشبختانه هم اکنون دانش آموزان بالای ۱۲ سال واکسینه شده اند و زیر ۱۲ ساله ها که هنوز واکسن نزده اند، چنانچه پروتکل ها را به خوبی رعایت نمایند، نگرانی وجود نخواهد داشت.منبع:

1400/09/02
23:29:07
5.0 / 5
235
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان