رییس انستیتو پاستور ایران اعلام كرد:

تاثیر 91 و دو دهم درصدی واكسن مشترك ایران و كوبا بر روی بدترین سوش های كرونا

تاثیر 91 و دو دهم درصدی واكسن مشترك ایران و كوبا بر روی بدترین سوش های كرونا به گزارش رژیم آسان رئیس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: نتایج کارآزمایی بالینی واکسن سوبرانا در کوبا نشان دهنده تاثیر91.2درصدی درمقابل سوش های موجود در کوبا یعنی آفریقای جنوبی و کالیفرنیا بوده است، این سوش ها از بدترین سوش های ویروس کرونا هستند که بیشتر واکسن ها نمی توانند در مقابل آنها به قدر کافی موثر باشند.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از وبدا، علیرضا بیگلری در حاشیه جلسه ویسنته ورث رئیس موسسه فینلای کوبا با وزیر و معاونان وزارت بهداشت که امروز در ستاد این وزارتخانه برگزار شد، گفت: افرادی که در کوبا از واکسن سوبرانا بهره برده بودند، ۱۰۰ درصد در مقابل بیماری شدید و مرگ و میر، محافظت شده بودند. همین طور این واکسن برای افراد زیر ۱۸ سال نیز مورد مطالعه قرار گرفته که قابل استفاده می باشد.
وی اضافه کرد: یک دُز یادآور واکسن سوبرانا می تواند برای افرادی که قبلا مبتلا به کرونا شده اند، کاملا سیستم ایمنی را بیدار کند و موجب شود که سیستم ایمنی بدن، فعالیت خودش را داشته باشد. طرحی درحال مطالعه است که واکسن سوبرانا بعنوان یادآور سایر واکسن ها نیز مورد استفاده قرار گیرد که این موجب می شود که درخواست های جهانی از این نوع واکسن روز به روز بیشتر شود.
بیگلری اشاره کرد: قصد ایران و کوبا این است که واکسنی را طراحی نمایند که باکیفیت باشد. این واکسن، تنها واکسن دنیا است که می تواند با چند جهش همزمان مبارزه کند و این زمینه را دارد که بتواند بر قسمت های مختلف چندین جهش سوار شود بدین سبب اهمیت این واکسن وقتی روشن می شود که با جهش های مختلفی در دنیا روبرو می شویم و این واکسن قابلیت بازمهندسی را دارد که بتواند همزمان با چندین جهش ویروس، روبرو شود.
رییس انستیتو پاستور ایران تصریح کرد: اصرار بر این بوده که مطالعه فاز سوم با استانداردهای روز و بطور کامل در دو کشور ایران و کوبا صورت گیرد. فاز سوم بالینی در کوبا بر روی ۴۴ هزار نفر و در ایران بر روی ۲۴ هزار نفر انجام شد و جمع بندی فاز سه کوبا حدودا آماده است و تیم کوبایی که در ایران حضور دارند، نتایج و روند انجام کارآزمایی بالینی را بسیار عالی ارزیابی کرده اند و عنوان کرده اند که کارایی این واکسن، بسیار عالی پیش رفته است.
وی افزود: بعد از جمع بندی مطالعات فاز سوم بالینی، می توان تاییدیه های سازمان جهانی بهداشت را گرفت. هدف دو کشور، ساخت یک واکسن باکیفیت بسیار بالا است و خوشبختانه تا این مرحله، خوب پیش رفته است. نتایج اولیه کارآزمایی بالینی فاز سه در ایران احیانا اواخر مردادماه به دست می آید و قابل ارزیابی خواهد بود و این نتایج کمک خواهدنمود تا بتوانیم مستندات کافی را برای گرفتن تاییدیه سازمان جهانی بهداشت ارائه نماییم.
بیگلری اشاره کرد: یکی از نکات مهم واکسن تولید انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران این است که کارآزمایی بالینی برای افراد زیر ۱۸ سال شروع شده و به آسانی می توان برای کودکان و نوجوانان از این واکسن بهره برد که این کمک بزرگی به مدارس و سیستم آموزشی کشورها می کند. مطالعاتی که در کوبا و ایران انجام شده بیان کننده این بوده که این واکسن برخلاف تعدادی از واکسن ها که برای افراد بالای ۶۵ سال، ایمنی بخشی مناسبی ندارند، ایمنی بخشی بسیار قابل توجهی دارد.
رییس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: در هفته های قبل حدود ۱۳۰ هزار دُز واکسن پاستوکووک تحویل وزارت بهداشت شده و در چندین استان توزیع شده است. با توجه به این که راه اندازی خط صنعتی تولید واکسن در هر دو کشور ایران وکوبا در حال انجام می باشد، نصب تجهیزات خط صنعتی انستیتو پاستور ایران در شهریور ماه تمام می شود. ظرفیت اسمی خط ۱ واکسن پاستوکووک که حدود ۳ میلیون دُز در ماه است از اوایل پاییز به واقعیت می پیوندد و می توانیم این واکسن را در اختیار مردم ایران قرار دهیم.
وی اشاره کرد: همکاری انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا فقط یک قرارداد مشترک برای تولید واکسن کووید۱۹ نیست بلکه یک همفکری علمی بسیار نزدیک، مستمر و نتیجه بخش است و دانشمندان دو کشور مدام جلسات منظم هفتگی دارند تا بتوانیم تولید و نحوه استفاده از واکسن را بهینه تر نماییم.
رییس انستیتو پاستور ایران اظهار داشت: برای جهش های آینده ویروس کرونا باید آماده باشیم و مسلما این آمادگی، می طلبد که دانشمندان دو کشور ایران و کوبا بتوانند همکاری گسترده خودشان را در بهینه کردن این واکسن ادامه دهند.
وی اضافه کرد: باتوجه به همکاریهای گسترده بین انستیتو پاستور ایران و انستیتو فینلای کوبا در تولید مشترک چندین واکسن، امروز دکتر ویسنته که یکی از دانشمندان بنام حوزه واکسن در دنیا که رئیس انستیتو فینلای کوبا است ملاقاتی را با دکتر نمکی، وزیر بهداشت داشت و در این جلسه تاکید هر دو طرف بود که بتوانیم در مورد واکسن کووید۱۹ تولید مشترک و همکاریهای گسترده ای را داشته باشیم.
بیگلری تصریح کرد: کارآزمایی بالینی فاز سه واکسن انستیتو فینلای کوبا و انستیتو پاستور ایران در هر دو کشور رو به انتها است و نتایج بسیار خوبی به دست آمده و نشان داده شده که این واکسن در مقابل واریانت ها، عملکرد بسیار خوبی داشته است.منبع:

1400/05/04
10:06:23
5.0 / 5
297
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان