از واكسن ایرانی-استرالیایی كرونا چه خبر؟

از واكسن ایرانی-استرالیایی كرونا چه خبر؟ به گزارش رژیم آسان محقق اصلی طرح مطالعاتی واکسن ایرانی _ استرالیایی ˮاسپایکوژنˮ ، اظهار داشت: فاز دوم مطالعه بالینی این واکسن انجام شده و در صورت تایید نتایج آن از جانب سازمان غذا و دارو و دریافت مجوز، مطالعه بالینی فاز سوم این واکسن بر روی ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر انجام می شود.دکتر پیام طبرسی در گفتگو با ایسنا، درباره آخرین وضعیت واکسن ایرانی- استرالیایی اسپایکوژن، اظهار داشت: مرحله دوم بالینی واکسن اسپایکوژن تمام شده است و اطلاعات و نتایج آنرا به وزارت بهداشت و سازمان غذا و دارو عرضه کرده ایم که درحال بررسی است و اگر مورد تایید قرار گیرد، مجوز فاز سوم را عرضه می دهند تا زودتر فاز سوم مطالعه بالینی را آغاز نماییم.

وی با اشاره به اینکه فاز دوم مطالعه بالینی این واکسن بر روی ۴۰۰ نفر انجام شده است، اظهار داشت: نتایج آن هم عرضه شده و درحال بررسی است. در فاز دوم ایمنی زایی آن هم مشخص شده است، اما ابتدا باید وزارت بهداشت تایید کند و سپس می توانیم نتایج در ارتباط با ایمنی زایی را اعلام نماییم.

طبرسی اظهار داشت: طبق برنامه ریزی در صورت دریافت مجوز انجام مطالعه بالینی فاز سوم، این مطالعه بر روی ۱۶ هزار و ۸۰۰ نفر انجام می شود و حدود یک ماه تا یک ماه و نیم طول می کشد تا واکسن را تزریق کرده و مطالعات را انجام دهیم. اگر مجوز را زود عرضه کنند، تا آخر تابستان این فاز مطالعاتی هم تمام می شود.

وی با اشاره به اینکه واکسن اسپایکوژن واکسن نوترکیب بوده و یک مکملی در کنار آن برای افزایش ایمنی زایی اش دارد، اظهار داشت: فاز پیش بالینی و فاز یک آن در استرالیا انجام شده و مورد تایید وزارت بهداشت استرالیا قرار گرفته است. فاز دوم آن در ایران انجام شده و فاز سوم هم ان شاءالله در ایران انجام می شود. البته این پلت فرم را فقط به ایران نداده اند و به کشورهای دیگری هم عرضه کرده اند، اما فعلاً ما مطالعه آنرا انجام داده ایم.

طبرسی اظهار داشت: این واکسن هم دو دزه است و یک پروتئین نوترکیب است که یک مکمل هم به آن اضافه شده که به ایمنی زایی واکسن کمک می نماید.

منبع:

1400/05/02
12:14:28
5.0 / 5
230
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۶ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان