واكسیناسیون در كدام گروه سنی بیشترین تأثیر را دارد؟

واكسیناسیون در كدام گروه سنی بیشترین تأثیر را دارد؟ به گزارش رژیم آسان خراسان رضوی نتایج تحقیقات آزمایشگاهی محققان دانشکده علوم و بهداشت دانشگاه اورگان (Oregon) نشان می دهد، افراد مسن آنتی بادی کمتری ضد ویروس کرونا دارند.


به نقل از ساینس، آنتی بادی ها، پروتئین های خونی که به وسیله سیستم ایمنی بدن ساخته می شوند از بدن در مقابل عفونت محافظت می کنند و مشخص شده است که بازیگران اصلی محافظت در مقابل عفونت سارس-کوو-۲ (SARS-CoV-۲) هستند.
محقق ارشد این تحقیق، دکتر فیکادو تافسه، استادیار میکروب شناسی مولکولی و ایمونولوژی در دانشکده پزشکی اورگان اظهار داشت: «جمعیت مسن حتی اگر واکسینه شوند به صورت بالقوه بیشتر از سایر گروه ها در معرض انواع مختلف ویروس قرار دارند.»
تافسه و همکاران وی تاکید کردند: اگر میزان پاسخ آنتی بادی کاهش یافته در افراد مسن اندازه گیری شود بنظر می رسد همچنان واکسن به اندازه کافی برای پیشگیری از عفونت و بیماری شدید در اغلب افراد در هر سنی موثر است.
تافسه اظهار نمود: خبر خوب این است که واکسن های ما واقعا قوی هستند.
محققان اعلام کردند: نتایج تحقیقات اهمیت ترویج واکسیناسیون در جوامع را تاکید می کند، هرچند سرعت واکسیناسیون در اورگان و در سرتاسر ایالات متحده آهسته است.
واکسیناسیون انتشار ویروس و انواع جدید و بالقوه قابل انتقال بخصوص برای افراد مسن که بنظر می رسد بیشتر در معرض مبتلا شدن به عفونت قرار دارند را می کاهد.
تافسه ابراز کرد: هرچه تعداد افراد واکسینه بیشتر شود، ویروس کمتر گردش می کند. افراد مسن با وجود دریافت واکسن باز هم کاملا ایمن نیستند و افراد اطراف آنان هم باید واکسینه شوند. در واقع برای محافظت از جامعه همه افراد باید واکسینه شوند.
محققان دو هفته بعد از دوز دوم واکسن کووید فایزر (Pfizer) پاسخ ایمنی را در خون ۵۰ نفر اندازه گیری کردند. آنان شرکت کنندگان را در گروه های سنی گروه بندی کردند و سپس سرم خون آنان را در لوله های آزمایشگاهی در معرض ویروس اصلی نوع خطرناک سارس-کوو-۲ و نوع P.۱ (که به گاما هم معروف و منشا آن برزیل است) قرار دادند.


در جوان ترین گروه (۲۰ ساله) پاسخ آنتی بادی حدودا هفت برابر در مقایسه با مسن ترین گروه (افراد بین ۷۰ تا ۸۲ ساله) افزایش پیدا کرد. در واقع، نتایج آزمایشگاه پیشرفت خطی واضحی را از سن جوانی تا سالخوردگی را منعکس می کند؛ هرچه شرکت کننده جوان تر باشد، پاسخ آنتی بادی قوی تر است.
تافسه اظهار داشت: «افراد مسن امکان دارد نسبت به افراد جوان در معرض مبتلا شدن به انواع مختلف ویروس باشند.»
مارسل کرلین، دانشیار پزشکی (بیماری های عفونی) دانشکده پزشکی اورگان اظهار داشت: این یافته ها اهمیت واکسیناسیون افراد مسن همینطور سایر افرادی که امکان دارد بیشتر در معرض کووید-۱۹ قرار داشته باشند را برجسته می کند.
کرلین اظهار نمود: واکسن در مقایسه با عفونت طبیعی در اغلب افراد مسن پاسخ های ایمنی قوی بوجود می آورد حتی اگر این میزان از جوانان پایین تر باشد. واکسیناسیون در این گروه امکان دارد بین بیماری جدی و خفیف تفاوت ایجاد نماید و احتمال انتقال سارس-کوو-۲ را به شخص دیگر کم کند.
نتایج این تحقیق در نشریه انجمن پزشکی آمریکا انتشار یافته است.
منبع:

1400/04/31
14:24:31
5.0 / 5
253
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۳ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان