هیدروكسی كلروكین و رمدسیور تاثیری در بهبود بیماران كرونائی ندارند

هیدروكسی كلروكین و رمدسیور تاثیری در بهبود بیماران كرونائی ندارند رژیم آسان: نتایج یک پژوهش بالینی نشان میدهد هیچ یک از داروهای «هیدروکسی کلروکین» و «رمدسیور» باعث بهبودی بیمارانی که به سبب مبتلاشدن به کووید-19 در بیمارستان بستری هستند، نمی گردد.


به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از خبرگزاری یونایتدپرس، این مطالعه که توسط پژوهشگران «سازمان جهانی بهداشت» انجام شده است، نشان میدهد تقریباً هشت درصد از بیماران تحت درمان با هیدروکسی کلروکین و کمی بیش از هفت درصد بیمارانی که رمدسیویر دریافت نمودند، در بیمارستان فوت کردند.
محققان گفتند، در مقایسه، بین ۴ تا ۷ درصد از افرادی که «مراقبت استاندارد» - درمان معمول با استروئیدها و سایر داروها برای کاهش التهاب و مدیریت علایم تنفسی - دریافت نمودند در طول مدت بستری در بیمارستان درگذشتند.
۱۰ درصد افرادی که به آنها رمدسیور داده شده بود و ۱۵ درصد کسانی که هیدروکسی کلروکین دریافت کرده بودند برای تنفس به دستگاه کمک تنفسی نیاز داشتند، در صورتیکه این میزان در افرادی که درمان استاندارد دریافت کرده بودند هفت تا ۱۱ درصد بود.
این پژوهشگران نوشتند: باوجود انتشار سریع گزارش هایی در خصوص این که داروهای رمدسیویر و هیدروکسی کلروکین بطور موثری کارهای ضد ویروسی شدیدی مقابل ویروس کرونا انجام می دهند، نتایج مطالعه ما هیچ اثر ضد ویروسی این داروها را در بیماران بستری در بیمارستان نشان نمی دهد.
آنها گفتند: یافته های ما پتانسیل ضد ویروسی این داروها را در بیماران مبتلا به کووید-۱۹ بستری در بیمارستان زیر سوال می برد.
سازمان نظارت بر دارو و غذای آمریکا در ماه اکتبر داروی «رمدسیویر» را که در اصل یک داروی ضد ویروسی است و برای درمان ویروس ابولا تولید شده است، جهت استفاده در مورد بیماران مبتلا به موارد شدید کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری هستند، تایید نمود.
از آن زمان، این دارو در آزمایش های بالینی نتایج متفاوتی ارائه داد و سازمان جهانی بهداشت در ماه نوامبر سفارش کرد که از این دارو استفاده نشود.
این آژانس بعد از نتایج اولیه حاصل از مطالعه «همبستگی» ۳۰ کشوره خود، این سفارش را صادر کرد. نتایج این مطالعه نشان داد استفاده از داروی رمدسیویر تأثیر مهمی بر مرگ و میر، مدت بستری در بیمارستان یا نیاز به دستگاه کمک تنفسی در بین بیماران مبتلا به کووید-۱۹ که در بیمارستان بستری هستند، ندارد.
در عین حال، داروی مالاریا «هیدروکسی کلروکین» که در اوایل همه گیری کرونا توسط ترامپ رییس جمهور وقت آمریکا و دیگران بعنوان درمان بالقوه کووید-۱۹ عرضه شد، باوجود نبود داده های آزمایش بالینی، نشان میدهد که این دارو در بهبودی وضع بیماران مبتلا به کرونا از دارونما موثرتر نیست.



منبع:

1400/04/23
11:29:40
5.0 / 5
301
تگهای خبر: آموزش , بیمار , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۵ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان