معاون آموزشی وزارت بهداشت:

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، زنجیره تولید دانش است

آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، زنجیره تولید دانش است به گزارش رژیم آسان معاون آموزشی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی اظهار داشت: آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز، یک زنجیره تولید دانش و ارائه خدمات پیشرفته به بیماران است.


علی اکبر حقدوست روز یکشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا در پاسخ به این پرسش که این آزمایشگاه ملی چقدر می تواند به پژوهشگران در گسترش کارهای تحقیقاتی در زمینه علوم و فناوری های اعصاب شناختی کمک کند، گفت: برای کارهای پیشرفته و نگاه به آینده تحقیقات، این آزمایشگاه ها و آزمایشگاه هایی از این جنس بسیار کلیدی و راهبردی هستند. کشورهای که روی این آزمایشگاه ها سرمایه گذاری کنند، اساسا در دنیای آینده موفق تر خواهند بود.
وی در پاسخ به این پرسش که آینده آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز در ارتقای سطح علمی و فناوری کشور به سطح جهانی در زمینه نقشه برداری مغز را به چه صورت ارزیابی می کنید، اظهار داشت: در ستاد مربوط نقشه خیلی خوبی برای ایجاد یک شبکه (Network) از مجموعه های که در کنار هم می توانند زنجیره تولید دانش و ارائه خدمات خیلی پیشرفته را فراهم آورند به وجود آمده است.
حقدوست اشاره کرد: آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز یک آزمایشگاه بسیار پیشرفته است و خیلی خوشحالم که در کشورم چنین آزمایشگاهی با این عظمت وجود دارد و از آن بیشتر به خودم بعنوان یک ایرانی می بالم که این یک حلقه از زنجیره ای است که در کنار سایر آزمایشگاه هایی که برای کارهای دیگری تدارک دیده شده، نیازهای آینده تحقیقاتی و خدماتی کشور را پوشش دهد.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، آزمایشگاه ملی نقشه برداری مغز بمنظور پاسخگویی به قسمتی از نیازهای پژوهشی و فناوری کشور در حوزه ایجاد زیرساخت تصویربرداری و تحریک مغزی برای تحقیقات شناختی و ارائه خدمات دانش بنیان و روزآمد در زمینه علوم و فناوری های شناختی به وجود آمده است که بصورت هیات امنایی اداره می شود. این آزمایشگاه یک موسسه ملی است که در اختیار همه دانشگاه ها و پژوهشگران کشور قرار دارد.
دستگاه های تصویربرداری تشدید مغناطیسی ۳ تسلا، تحریک غیرتهاجمی مغزی (TMS و TCS سازگار با MRI)، الکتروانسفالوگرافی (شامل سیستم سازگار با MRI) و طیف نگاری کارکردی مادون قرمز نزدیک (FNIRS) از دستگاه های موجود در این آزمایشگاه است.
این آزمایشگاه همین طور به امکانات پیشرفته پردازش داده، تصاویر و سیگنال و همین طور ارزیابی شناختی مجهز است.منبع:

1400/04/13
12:07:59
5.0 / 5
292
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان