سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا:

32 شهر در وضعیت قرمز

32 شهر در وضعیت قرمز به گزارش رژیم آسان سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه ۳۲ شهر در وضعیت قرمز کرونا قرار دارند، اظهار داشت: مردم نگران تزریق دوز دوم واکسن کرونا نباشند چونکه به اندازه کافی توزیع و در دسترس قرار گرفته است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، علیرضا رییسی روز شنبه و بعد از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، اضافه کرد: روند واکسیناسیون تسریع خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه مردم نگرانی در ارتباط با واکسن کرونا نداشته باشند، اظهارداشت: امروز هم تزریق واکسن افراد ۷۰ سال به بالا و جاماندگان این گروه سنی انجام می شود و واکسن به اندازه کافی موجود بوده و مردم دغدغه ای در این حوزه نداشته باشند.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: مشکلاتی در ارتباط با تجمعات سالمندان برای واکسیناسیون کرونا در سطح تهران وجود داشت که با ایجاد ۷۵ مرکز تجمیع سلامت، این مشکل رفع شد.

نگرانی در تاخیر دوز دوم واکسن نداشته باشید

وی ادامه داد: در مورد تاخیر در دوز دوم واکسن هم مردم نباید نگران باشند در مورد واکسن سینوفارم فاصله زمانی هشت هفته میان دوز اول و دوم و واکسن اسپوتنیک وی ۱۲ هفته فاصله زمانی موردی ندارد.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: با عنایت به این که واکسن های وارداتی برای تزریق به مردم در چرخه واکسیناسیون ضد کرونا انجام می شود، در بحث تولید واکسن های داخلی هم به دانشمندان تبریک گفته و قدردان آنها هستیم، حالا شرکتهای دانش بنیان به سمت تولید واکسن داخلی رفته و در سرتاسر کشور به زودی با گونه های مختلف واکسن ایرانی آینده خوبی را در امر واکسیناسیون خواهیم داشت.

رئیسی افزود: هم اکنون برخی واکسن های تولید داخلی فاز ۲ مطالعات را انجام داده و برخی دیگر منجر به صدور گواهی مصرف می شوند و این مورد امید بخش بوده و همانطور که رهبر انقلاب واکسن داخلی را تزریق کردند و این بزرگترین تشویق برای دانشمندان کشورمان است.

بیش از ۸ میلیون واکسن داخلی در اختیار مردم قرار می گیرد

وی تصریح کرد: در ماههای آینده بیشتر از هشت میلیون دوز واکسن داخلی ضد کرونا در اختیار مردم قرار می گیرد و واکسن های وارداتی هم خواهیم داشت.

سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اشاره به اینکه روند واکسیناسیون سالمندان و افراد دارای بیماری های زمینه تسریع می یابد، افزود: به زودی فرایند واکسیناسیون تکمیل می شود و تا آخر سال همه گروه های هدف یک دوز واکسن ضد کرونا را می زنند و رعایت پروتکلهای بهداشتی با تزریق واکسن هم ضروریست.

وی تصریح کرد: هفته آینده خبرهای خوبی در زمینه تأمین واکسن خواهیم داشت.

در استانهای جنوبی شاهد افزایش روند کرونا هستیم

به قول رئیسی، هم اکنون در استانهای جنوبی کشور همچون بوشهر، هرمزگان، کرمان، سیستان و بلوچستان و یزد شاهد افزایش روند کرونا هستیم.

وی ادامه داد: به طور کلی ۳۲ شهر کشور از لحاظ وضعیت کرونا قرمز، ۱۷۴ شهر نارنجی و ۲۴۲ شهر هم زرد هستند و روند انتشار کرونا در استانهای هرمزگان و بوشهر گرچه افزایشی بود حالا کندتر شده و به طور کلی روند این بیماری در کشور کاهشی است.

معاون وزیر بهداشت خاطرنشان کرد: اگر رعایت پروتکلهای بهداشتی را جدی نگیریم شاهد شیوع مابقی استان ها هم به علت گرما و جهش های مختلف کرونا خواهیم بود.

رئیسی عنوان کرد: هم اکنون هندوستان بیشترین مرگ و میر ناشی از کرونا را دارد و در جنوب شرق آسیا و همسایگی شرق هم میزان بیماری رو به افزایش است.

وی اظهار داشت: دلتا ویروس جهش یافته هندی هم در دنیا درحال تاخت و تاز بوده و افرادی هم که واکسن زدند در امان نیستند البته این به مفهوم نیست که واکسن اثر ندارد چونکه واکسن ضد کرونا در کاهش میزان بستری و مرگ و میر موثر بوده و این ویروس واکسن پذیر است اما رعایت پروتکلهای بهداشتی بسیار جدی و ضروریست.

رئیسی در مورد ارزیابی از شیوه رعایت پروتکلهای بهداشتی در انتخاب اظهار داشت: رعایت پروتکلهای بهداشتی با ۹/۷۷ درصد در انتخابات راضی کننده است، البته در انتخابات شوراها که تجمعاتی در مورد تبلیغات آن وجود داشت.

وی ادامه داد: با همکاری ناجا، بهداشت محیط حرفه ای، هلال احمر، بسیج و غیره انتخابات خوبی برگزار شد.
منبع:

1400/04/05
20:09:54
5.0 / 5
285
تگهای خبر: بیمار , بیماری , تولید , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان