رنگ نارنجی كرونائی به یكی از شهرستان های گیلان برگشت

رنگ نارنجی كرونائی به یكی از شهرستان های گیلان برگشت رژیم آسان: برمبنای تازه ترین ارزیابی نرم افزار ماسک مربوط به وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که امروز به روز رسانی شده رنگ نارنجی کرونائی به یکی از شهرستان های استان گیلان بازگشت.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، بر اساس گزارش نرم افزار ماسک شهرستان آستارا از وضعیت زرد کرونائی خارج و به وضعت نارنجی برگشت، بدین سان دو شهرستان آستارا و رودبار در استان گیلان نارنجی هستند.
بر اساس این گزارش، اکنون شهرستان های رشت، خمام، رودسر، املش، سیاهکل، لنگرود، لاهیجان، شفت، فومن، صومعه سرا، بندرانزلی، ماسال، رضوانشهر، تالش و آستانه اشرفیه در وضعیت زرد کرونائی قرار دارند و بدین سان تعداد شهرستان های زرد از ۱۶ به ۱۵ شهرستان کم شد.
بر اساس آخرین آمار ۲۱۹ بیمار مبتلا به کوویود ۱۹ در بیمارستان های گیلان بستری هستند که نسبت به هفته گذشته "منتهی به ۲۷ خرداد" که ۱۹۹ بیمار در بیمارستان های این استان بستری بودند، افزایش حدود ۱۰ درصدی یافته است.
افزایش هر چند اندک بیماران سرپایی و بستری کووید ۱۹ در گیلان طی روزهای اخیر نسبت به هفته گذشته و بازگشت رنگ نارنجی به یکی از شهرستان های این استان هشداری جدی است تا مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی پیش گیری از انتشار ویروس کرونا غافل نشوند و همچنان به مراعات سفارش ها توجه جدی داشته باشند.
کرونا از شروع شیوع تا حالا در گیلان با فراز و نشیب هایی همراه بود، تجربه این مدت نشان داده که هر زمان مردم رعایت پروتکلهای بهداشتی پیش گیری از انتشار ویروس کرونا را جدی می گیرند این بیماری کاهش و هر زمان که عادی انگاری می کنند آمار بستری و مبتلایان سرپایی کرونا سیر صعودی پیدا کرده است.
کارشناسان بهداشتی حساسیت و جدیت مردم در رعایت پروتکلهای بهداشتی پیش گیری از انتشار ویروس کرونا را در کاهش آمار بستری ها و سرپایی های روزانه مبتلا به کرونا بسیار مهم می دانند و همیشه خواهان تداوم مراعات سفارش های بهداشتی هستند.
برای قطع زنجیره انتقال ویروس کرونا چاره ای جز رعایت پروتکلهای بهداشتی مقابله با این ویروس شامل رعایت فاصله فیزیکی، دوری از تجمعات، استفاده از ماسک و شست و شوی مرتب دست ها نیست.
گیلان با 2 و نیم میلیون نفر جمعیت از اولین استانهای درگیر شیوع ویروس کرونا در کشور بود.



منبع:

1400/04/04
18:46:03
5.0 / 5
298
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان