جدیدترین آمار جهانی مبتلایان و فوتی های كرونا

روسیه، انگلیس و ایتالیا با اختلاف كم ركورددار قربانیان كووید در قاره سبز

روسیه، انگلیس و ایتالیا با اختلاف كم ركورددار قربانیان كووید در قاره سبز رژیم آسان: شمار مبتلایان به بیماری «کووید-19» ناشی از کروناویروس جدید در جهان تا حالا به 178 میلیون و 203 هزار و 523 نفر رسیده و مرگ سه میلیون و 857 هزار و 939 نفر نیز بر اثر مبتلاشدن به این بیماری تأیید شده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، همین طور بنابر تازه ترین آمارها تا حالا ۱۶۲ میلیون و ۷۱۰ هزار و ۲۳۵ نفر از مبتلایان به کووید-۱۹ بهبود یافته اند.
روند افزایش آمار مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ که تا حالا در ۲۲۰ کشور و منطقه در جهان شیوع یافته است، ادامه دارد و این بیماری همچنان در دنیا قربانی می گیرد.
آمریکا تا حالا با بیش از ۳۴.۳ میلیون مبتلا و بیش از ۶۱۶ هزار قربانی همچنان در صدر لیست کشورهای درگیر با بیماری کووید-۱۹ قرار دارد.
هند نیز با آمار بیش از ۲۹.۷ میلیون مبتلا بعد از آمریکا در رتبه دوم جهانی قرار دارد و آمار مبتلایان به کووید-۱۹ در برزیل هم از ۱۷.۷ میلیون نفر فراتر رفته و هم اکنون سومین کشور جهان به لحاظ بالاترین شمار مبتلایان است.
پس از ایالات متحده، کشورهای برزیل با بیش از ۴۹۶ هزار و هند با بیش از ۳۸۳ هزار جانباخته بالاترین آمار قربانیان کووید ۱۹ را در این لیست جهانی گزارش داده اند.
پس از آنها نیز کشورهای مکزیک و پرو بیشترین تعداد قربانیان این بیماری را در دنیا ثبت کرده اند. تعداد جانباختگان کووید-۱۹ در مکزیک تا حالا بیش از ۲۳۰ هزار و در پرو نیز بیش از ۱۸۹ هزار نفر اعلام شده است.
همچنین روسیه در میان کشورهای اروپایی با گذشتن از آمار ۱۲۷ هزار و ۹۹۲ قربانی تا حالا بیشترین تلفات کرونا را در قاره سبز داشته است. بعد از آن نیز انگلیس با اختلاف بسیار نزدیک و آمار ۱۲۷ هزار و ۹۴۵ هزار قربانی در جایگاه دوم تلفات کرونا در اروپا قرار گرفت.
همچنین به ترتیب کشورهای ایتالیا ۱۲۷ هزار و ۱۹۰ فوتی، فرانسه بیش از ۱۱۰ هزار فوتی و کلمبیا نیز بیش از ۹۸ هزار فوتی بر اثر مبتلاشدن به بیماری کووید-۱۹ را گزارش داده اند.
به علاوه آلمان با بیش از ۹۰ هزار، آرژانتین با بیش از ۸۷ هزار، ایران با بیش از ۸۲ هزار، اسپانیا با بیش از ۸۰ هزار، لهستان با بیش از ۷۴ هزار، آفریقای جنوبی با بیش از ۵۸ هزار، اندونزی با بیش از ۵۳ هزار، اوکراین با بیش از ۵۱ هزار، ترکیه نیز با بیش از ۴۹ هزار جانباخته دیگر کشورهایی هستند که تا حالا آمار بالای مرگ و میر ناشی از کووید-۱۹را ثبت کرده اند.
به گزارش پایگاه اطلاع رسانی "ورلداُمتر"، شمار مبتلایان و قربانیان این بیماری در ۱۰ کشوری که بر اساس گزارش های رسمی بالاترین آمارها را تا حالا داشته اند تا بامداد امروز (جمعه) به ترتیب به شرح زیر است:
۱. آمریکا: ۳۴ میلیون و ۳۷۷ هزار و ۵۹۲ مبتلا، ۶۱۶ هزار و ۴۴۰ قربانی
۲. هند: ۲۹ میلیون و ۷۶۲ هزار و ۷۹۳ مبتلا، ۳۸۳ هزار و ۵۲۱ قربانی
۳. برزیل: ۱۷ میلیون و ۷۰۴ هزار و ۴۱ مبتلا، ۴۹۶ هزار و ۱۷۲ قربانی
۴. فرانسه: پنج میلیون و ۷۴۹ هزار و ۶۹۱ مبتلا، ۱۱۰ هزار و ۶۳۴ قربانی
۵. ترکیه: پنج میلیون و ۳۵۴ هزار و ۱۵۳ مبتلا، ۴۹ هزار و ۱۲ قربانی
۶. روسیه: پنج میلیون و ۲۶۴ هزار و ۴۷ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۹۹۲ قربانی
۷. انگلیس: چهار میلیون و ۶۰۰ هزار و ۶۲۳ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۹۴۵ قربانی
۸. ایتالیا: چهار میلیون و ۲۴۹ هزار و ۷۵۵ مبتلا، ۱۲۷ هزار و ۱۹۰ قربانی
۹.آرژانتین: چهار میلیون و ۲۲۲ هزار و ۴۰۰ مبتلا، ۸۷ هزار و ۷۸۹ قربانی
۱۰. کلمبیا: سه میلیون و ۸۵۹ هزار و ۸۲۴ مبتلا، ۹۸ هزار و ۱۵۶ قربانی
براساس آمار فوق هم اکنون در ۲۸ کشور، شمار مبتلایان از رقم یک میلیون عبور کرده است و بعد از ایالات متحده، هند و برزیل - که سه کشور رکورددار شمار مبتلایان در دنیا هستند - کشورهای فرانسه، ترکیه، روسیه، انگلیس، ایتالیا، آرژانتین، کلمبیا، اسپانیا، آلمان، ایران، لهستان، مکزیک، اوکراین، پرو، اندونزی، آفریقای جنوبی، هلند، جمهوری چک، شیلی، کانادا، فیلیپین، عراق، سوئد، رومانی و بلژیک نیز بیش از یک میلیون مبتلا را ثبت کرده اند.
منبع:

1400/03/28
13:47:25
5.0 / 5
240
تگهای خبر: بیمار , بیماری , فوت , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان