وزیر بهداشت اعلام كرد

اضافه شدن واكسن بركت به واكسیناسیون كشوری كرونا از هفته آتی

اضافه شدن واكسن بركت به واكسیناسیون كشوری كرونا از هفته آتی وزیر بهداشت اظهار داشت: مجوز مصرف اضطراری واکسن کووایران برکت صادر شد و مجموعه برکت از امروز محموله ای را که آماده کردند، تحویل همکارانمان در معاونت بهداشتی می دهند که از هفته آتی به مجموعه واکسیناسیون کشوری خواهد پیوست.به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، دکتر سعید نمکی اظهار داشت: همانطور که در کشورهای دنیا و کشورهایی مانند ترکیه، امارات و... فاز سوم کارآزمایی بالینی واکسن های چینی و... بعنوان واکسیناسیون عمومی مطرح می شد، ما هم قرار بود اگر فاز یک و دو کارآزمایی بالینی در واکسن هایمان به خوبی پیش رود، نتایجش را بررسی نماییم و اگر مشکلی نداشته باشد، بعد از آن که مقداری هم از فاز سوم بگذرد و خیالمان راحت شود که واکسن بی عارضه و کم مشکلی است، می توانیم در حد واکسیناسیون عمومی اجازه اضطراری مصرف آنها را بدهیم که این صورت گرفت.

وی اضافه کرد: روز گذشته در جلسه ای که ۵ پس از ظهر از طرف متخصصین برگزار شد، مجوز مصرف اضطراری واکسن برکت داده شد، اما واکسن پاستور به سبب این که قرار بود یک یا دو مدرک را تکمیل و ارائه کند، قرار شد پس از تکمیل مدارک اجازه استفاده اضطراری خواهد گرفت.

بنابر اعلام کانال تلگرامی وبدا، نمکی اظهار داشت: به هر حال مجوز مصرف اضطراری واکسن کووایران برکت صادر شد و از امروز محموله ای را که آماده کردند، تحویل همکارانمان در معاونت بهداشتی می دهند که از هفته آتی به مجموعه واکسیناسیون کشوری خواهد پیوست.

نمکی اظهار داشت: واکسن پاستور هم که یکی از بهترین واکسن هایی است که با تکنولوژی مشترک ما و کشور کوباست، از اوایل هفته آتی اجازه مصرف اضطراری را خواهد گرفت و آن مجموعه هم به مجموعه واکسیناسیون کشور اضافه می شود.
1400/03/24
22:45:22
5.0 / 5
197
تگهای خبر: تكنولوژی , كرونا , متخصص
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۹ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان