معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشكی كرمانشاه:

بومی سازی دانش و صنعت از اهداف ایجاد پارك فناوری سلامت است

بومی سازی دانش و صنعت از اهداف ایجاد پارك فناوری سلامت است به گزارش رژیم آسان ایرنا- معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، بومی سازی دانش و ارتباط بین صنعت و دانشگاه را از اهداف پارک فناوری سلامت دانست و اظهار داشت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه نخستین دانشگاه دارای شورای پارک فناوری سلامت در سطح کشور است.


به گزارش روز جمعه ایرنا، دکتر «رضا خدارحمی» در جلسه پارک فناوری سلامت کلان منطقه سه در سرسرای جلسات دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، اضافه کرد: امور هماهنگی و هدایت پارک بر عهده دانشگاهی می باشد که مجوز بنام آن دانشگاه صادر گردیده است اما دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خویش را نسبت به کلان منطقه متعهد میداند.
معاون تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه تصریح کرد: در چشم انداز پارک کلان منطقه استقرار شرکتهای عضو مراکز رشد دانشگاه های کلان منطقه دیده شده است.
وی اظهار داشت: ظرفیت های خوبی مانند بهره مندی از اراضی مستعد و همجواری با کشور عراق در کلان منطقه داریم.
وی افزود: پارک فناوری سلامت کلان منطقه سه در اردیبهشت ۹۹ از شورای گسترش دانشگاهها مجوز گرفت که در سرتاسر کشور ۱۰ کلان منطقه دارای پارک فناوری سلامت هستند.
اولین شورای پارک فناوری سلامت دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با حضور معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، رئیس دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، رئیس پارک فناوری سلامت و روسای دانشگاه های کلان منطقه سه آمایشی در کرمانشاه برگزار شد.
دانشکاه علوم پزشکی کرمانشاه بعنوان قطب علمی غرب کشور مرکز کلان شهر منطقه سه وزارت بهداشت است.
فعالیت ۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا؛ دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه در سال ۱۳۴۷ با مدرسه عالی پرستاری کار خویش را شروع کرد و سپس در سال ۱۳۵۴ با تبدیل شدن به دانشکده پزشکی به خدمت رسانی به مردم خطه غرب کشور همت گماشت.
دانشکده پزشکی بعد از انقلاب شکوهمند اسلامی در سال ۱۳۶۴ با تبدیل شدن به دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی کرمانشاه قوام بیشتری گرفت و علاوه بر امر درمان و آموزش به پژوهش، نوآوری و کوشش برای پیشرفت علوم پزشکی و پیراپزشکی پرداخت. این دانشگاه الان دارای هشت معاونت، هشت دانشکده، هفت مرکز آموزشی درمانی در شهرستان کرمانشاه، ۱۷ بیمارستان و ۱۴ شبکه بهداشت و درمان در شهرستان ها است.
دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه هشت دانشکده دانشکده های پزشکی، دندانپزشکی، داروسازی، پرستاری و مامایی، بهداشت، تغذیه، پیراپزشکی و دانشکده پرستاری سنقر و کلیایی دارد.۸۵ رشته تحصیلی در دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مقاطع مختلف دایر است که از این تعداد ۱۴ رشته در مقطع PHD (دکترای تخصصی) است و ۲۰ رشته در دستیاری تخصصی، سه رشته دکترای عمومی (پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی)، ۲۵ رشته کارشناسی ارشد، ۲۲ رشته کارشناسی و ۲ رشته کاردانی است.
این دانشگاه همینطور ۴۵۳ عضو هیات علمی دارد. ۱۲۰ دانشجوی خارجی هم در رشته های دکترای عمومی پزشکی، دندانپزشکی و داروسازی در این دانشگاه مشغول تحصیل هستند.منبع:

1400/03/22
13:59:24
5.0 / 5
356
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , تغذیه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان