معاون وزیر بهداشت:

اجرای دوز دوم واكسیناسیون از هفته آتی در كشور

اجرای دوز دوم واكسیناسیون از هفته آتی در كشور به گزارش رژیم آسان قم معاون وزیر بهداشت با اشاره به اجرای دوز دوم واکسیناسیون در کشور اشاره کرد: تامین واکسن برای دوز دوم در هفته آتی صورت خواهد گرفت و جای هیچ نگرانی نیست.


علیرضا رئیسی(معاون وزیر بهداشت) طی سفر امروز به استان قم، بعد از جلسه ستاد استانی مبارزه با کرونا در گفت و گو با خبرنگاران بیان کرد: عملکرد استان قم درباب مبارزه با کرونا حاکی از روند پر ثباتی است.
وی با اشاره به روند واکسیناسیون در کشور، اظهار نمود: منبع تمام واکسن هایی که تا کنون تزریق شده از خارج از کشور بوده است.
معاون وزیر بهداشت با اعلان اینکه هفته گذشته قرار بر رسیدن ۳ میلیون دز واکسن به ایران بوده، اشاره کرد: متاسفانه به سبب وجود مشکلات گوناگون تامین واکسن در دنیا، این امر محقق نشد.
رئیسی درباب خرید واکسن از سبد کواکس، بیان کرد: با وجود خرید واکسن از کواکس، به تعهدات خود عمل نکرده است.
وی با اشاره به اجرای دز دوم واکسیناسیون در کشور اشاره کرد: تامین واکسن برای دوز دوم در هفته آتی صورت خواهد گرفت و جای هیچ نگرانی نیست.
رئیسی افزود: افرادی که واکسن سینوفارم را دریافت کرده اند، بین ۴ تا ۸ هفته و افرادی که واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده اند، بین ۴تا ۱۲ هفته می توانند دوز دوم واکسن را دریافت نمایند.
معاون وزیر بهداشت از واکسیناسیون انجام شده در گروه های سنی ۷۰، ۷۵و۸۰ سال به بالا آگاهی داد و اشاره کرد: بلافاصله بعد از رسیدن محموله جدید واکسن، واکسیناسیون گروه سنی ۶۵ به بالا نیز شروع خواهد شد.
وی از اعلام نتایج تزریق واکسن های تولید ایرانی در هفته آتی آگاهی داد و تصریح کرد: چنانچه مجوزهای لازم از کمیته بالینی و اخلاق صادر شود، ادامه روند واکسیناسیون با واکسن های تولید داخلی صورت خواهد گرفت.
منبع:

1400/03/18
22:51:36
5.0 / 5
80
تگهای خبر: تولید , كرونا
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان