زالی:

تعداد رجوع كنندگان سرپایی به مراكز درمانی استان تهران كاهش پیدا كرد

تعداد رجوع كنندگان سرپایی به مراكز درمانی استان تهران كاهش پیدا كرد فرمانده ستاد عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران اظهار داشت: در ۲۴ ساعت گذشته حدود پنج هزار و ۸۰۰ بیمار کرونایی سرپایی به مراکز بهداشتی و درمانی استان تهران رجوع کردند که این آمار نسبت به هفته گذشته کاهش داشته است.


دکتر علیرضا زالی در حاشیه بازید از روند ارائه خدمات واکسیناسیون به بیماران خاص در بیمارستان مهدیه عنوان کرد: همینطور هزار و ۳۰۰ بیمار روز گذشته از مراکز درمانی مرخص شدند.
وی اضافه کرد: بستری ۸۷۰ بیمار کرونایی در مراکز درمانی که ۱۶۲ مورد آنها احتیاج به مراقبت های ویژه داشتند، آمار کلی بستری پایتخت را به ۶ هزار و ۶۰۰ مورد رساند که از این تعداد به صورت کلی هزار و ۸۰۰ مورد در بخش مراقبت های ویژه هستند.
وی همینطور میزان رعایت پروتکلهای بهداشتی در پایتخت را ۷۱.۲ درصد اعلام نمود و اظهار داشت: این آمار که اغلب مختص اصناف و گروه های تولیدی و خدماتی است، نسبت به هفته گذشته افزایش داشته است، اما کماکان در حمل و نقل عمومی شاهد کمرنگ بودن رعایت فاصله گذاری اجتماعی هستیم.
فرمانده ستاد عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران از تجهیز چهار بیمارستان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی برای ارائه خدمات واکسیناسیون به بیماران خاص اطلاع داد.
به گزارش روز چهارشنبه دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، زالی از تجهیز سه بیمارستان دیگر برای ارائه این خدمات اطلاع داد و اظهار داشت: هم اکنون مراکز بهداشتی و درمانی زیر پوشش دانشگاه برای ارائه تمامی خدمات واکسیناسیون نشان دار شده اند، اما برای واکسیناسیون بیماران خاص به دلیل لزوم ثبت علایم حیاتی و انجام غربالگری اولیه پیش از تزریق، ۴ مرکز درمانی را در نظر گرفتیم.
وی به اختصاص بیمارستان های تک تخصصی برای این منظور اشاره نمود و افزود: این بیماران می توانند با رفتن به بیمارستان اختر، امام حسین (ع)، طرفه و مهدیه خدمات واکسیناسیون را دریافت نمایند. با راه اندازی این مراکز روند واکسناسیون شتاب بیشتری گرفته و پیشبینی می شود بزودی ۳۵ هزار بیمار خاص زیر پوشش دانشگاه واکسینه شوند.
فرمانده ستاد عملیات مقابله با بیماری کرونا در کلان شهر تهران از انجام واکسیناسیون ۱۱ هزار بیمار خاص اطلاع داد و اظهار داشت: بر اساس گزارش اداره امور بیماری های خاص وزارت بهداشت، به صورت ملی ۷۰ هزار پرونده در تهران به ثبت رسیده که ۳۵ هزار بیمار بر مبنای محل سکونتشان زیر پوشش دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی قرار دارند.
زالی اظهارداشت: بیشتر مراجعین بیمارستان مهدیه، بیماران پیوندی هستند البته گزارشات حاکی از موارد خیلی کم شواهد و علائم بیماری کرونا در بیماران پیوندی بوده است که بدین منظور رعایت اصول قرنطینه و ایزولاسیون این افراد حای تقدیر دارد.
وی، بیماران خاص را پس از سالمندان از پرخطرترین گروه ها دانست و اظهار داشت: با واکسیناسیون این افراد قطعا آمار مبتلا شدن به صورت تصاعدی کاسته می شود.
دکتر ایاد بهادری معاون بهداشتی دانشگاه هم در حاشیه این بازدید، از اتمام واکسیناسیون بیماران تالاسمی، هموفیلی و دیالیزی اطلاع داد و اظهار داشت: واکسن مورد نیاز بیماران پیوندی، ام اس و سرطانی به صورت کامل تأمین شده و این بیماران در صورت نداشتن پرونده الکترونیک سلامت با رفتن به این چهار مرکز درمانی می توانند خدمات واکسیناسیون را دریافت نمایند.


1400/02/29
19:49:21
5.0 / 5
558
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان