تزریق واكسن كرونا در بابل از مرز 20 هزار نفر گذشت

تزریق واكسن كرونا در بابل از مرز 20 هزار نفر گذشت رژیم آسان: معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت که تزریق واکسن در این شهرستان که دروازه ورود کرونا به مازندران بود، به 20 هزار و 700 نفر رسیده است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، مصطفی جوانیان روز سه شنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: بیش از ۷۰ درصد از جمعیت ۱۱ هزار نفری بالای ۸۰ سال در بابل واکسینه شدند که امیدواریم این گروه هدف هر چه زودتر همانند کادر مراکز درمانی بابل بصورت ۱۰۰ درصد واکسن کرونا را دریافت نمایند.
وی اضافه کرد: از هفته جاری علاوه بر تزریق واکسن برای ۳۰ درصد باقی مانده بالای ۸۰ سال گروه های سنی بلای ۷۵ سال هم شروع شده است که با برنامه ریزی درست بوسیله خانه های بهداشت در حال تزریق می باشند.
او افزود: واکسن های تزریق شده به این گروه های هدف وارداتی است که وزارت بهداشت و درمان برمبنای سهیمه بندی های اعلام شده در اختیار ما قرار می دهند که در هفته های آتی با تولید انبوه واکسن های ایرانی روند واکسیناسیون در بابل شتاب خواهد گرفت.
تزریق واکسن کنژوگه هیچ عوارضی در بابل ثبت نکرد
جوانیان همین طور گفت: تا حالا به یک هزار و ۱۰۰ نفر از واجدین شرایط واکسن بالینی مشترک ایران و کوبا در بابل تزریق شده است که هیچ عوارضی برای این افراد ثبت نشده و این یک اتفاق مبارک است.
وی اضافه کرد: تا حالا چهار هزار و ۷۶۱ نفر برای دریافت این واکسن ثبت نام کردند که در میان این افراد پالایش صورت خواهد گرفت و دریافت کنندگان واکسن باید بدون بیماری زمینه ای باشند.
معاون دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: پروسه ثبت نام برای دریافت واکسن موسسه پاستور ایران و کوبا همچنان ادامه دارد و افراد با گروه سنی ۱۸ تا ۸۰ سال که در سلامت کامل و بدون بیماری زمینه ای باشند این واکسن را دریافت می کنند.
وی اضافه کرد: اولین دوز این واکسن در مرحله سوم کارآزمایی بالینی در ۲۱ اردیبهشت در بابل و به فرزند رئیس دانشگاه علوم پزشکی بابل تزریق شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بابل اظهار داشت: هم اکنون روند نزولی بستری بیماران کرونائی در بابل ادامه دارد و در ۲۴ ساعت گذشته ۲۳ بیمار کرونائی با حال عمومی مساعد از مراکز درمانی بابل ترخیص شدند و آمار کل بستری بیماران کرونائی به ۱۳۱ نفر کم شد.
وی افزود: بیماران کرونائی در بخش مراقبت های ویژه هم در بابل کاهش یافته و به ۳۷ بیمار رسیده است.
شهرستان بابل دارای جمعیت ۵۴۰ هزار نفری می باشد.
منبع:

1400/02/29
12:45:10
5.0 / 5
615
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۷ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان