وزیر بهداشت مشهد را به مقصد تهران ترك كرد

وزیر بهداشت مشهد را به مقصد تهران ترك كرد رژیم آسان: ایرنا- وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که روز گذشته 27 اردیبهشت به خراسان رضوی سفر کرده بود عصر امروز مشهد را به مقصد تهران ترک کرد.


دکتر سعید نمکی در جریان سفر به خراسان رضوی علاوه بر مشهد بمنظور شرکت در نشست ستادهای شهرستانی مقابله با کرونا، بررسی آخرین وضعیت حوزه بهداشت و درمان منطقه و افتتاح چندین طرح مربوط به این حوزه در شهرستانهای سبزوار و نیشابور نیز حضور یافت.
وی در روز نخست این سفر استانی، با حضور در نشست ستاد استانی مقابله با کرونا در خراسان رضوی از نزدیک وضعیت شیوع ویروس همه گیر، اقدامات پیشگیرانه و خدمات درمانی به بیماران کووید ۱۹ را در سطح این استان با مرور اقدامات دانشگاههای علوم پزشکی مشهد، سبزوار، تربت حیدریه، گناباد و دانشکده های پزشکی نیشابور و تربت جام بررسی کرد.
وزیر بهداشت و درمان همین طور به زیارت حرم مطهر امام رضا (ع) مشرف شد و بعد از آن با تولیت آستان قدس رضوی ملاقات و گفتگو کرد.
وی در ادامه، عصر روز گذشته همراه با استاندار خراسان رضوی با سفر به سبزوار واقع در غرب خراسان رضوی در نشست ستاد شهرستانی مقابله با کرونا در این شهر حضور یافت به بررسی اقدامات دانشگاه علوم پزشکی سبزوار در سطح شش شهرستان داورزن، ششتمد، جوین، جغتای، خوشاب و سبزوار پرداخت.
دکتر نمکی در همین سفر با حضور محمدصادق معتمدیان استاندار خراسان رضوی طی مراسمی جند طرح بهداشتی و درمانی شامل اولین مرحله اورژانس بیمارستان آموزشی، درمانی واسعی، بخش ام.آر.آی همین بیمارستان و یک مرکز خدمات جامع سلامت روستایی را در شهرستان سبزوار افتتاح نمود.
وی قبل از ظهر امروز ۲۸ اردیبهشت نیز به نیشابور سفر کرد و علاوه بر شرکت در نشست ستاد مقابله با کرونای آن شهرستان در مراسم بیست و پنجمین دوره ره پویش سلامت که همزمان با سالروز بزرگداشت حکیم عمرخیام نیشابوری برگزار شده بود حضور یافت.
وزیر بهداشت در آخرین برنامه سفر دو روزه خود به خراسان رضوی همین طور در مراسم گشایش مرکز درمانی فوق تخصصی عطار نیشابوری و چند طرح دیگر بهداشتی و درمانی در نیشابور حضور یافت.
حوزه بهداشت و درمان در استان شش میلیون و ۸۷۰ هزار نفری خراسان رضوی شامل شش شبکه مرکب از چهار دانشگاه علوم پزشکی "مشهد، سبزوار، تربت حیدریه، گناباد و دو دانشکده علوم پزشکی نیشابور و تربت جام" است.
بزرگترین این شبکه ها در خراسان رضوی دانشگاه علوم پزشکی مشهد است که افزون بر ۸۰ درصد جمعیت این استان را در قالب ۱۴ شهرستان زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی برده است.
دانشگاه علوم پزشکی سبزوار نیز حدود نیم میلیون نفر جمعیت ساکن شش شهرستان "سبزوار، جوین، جغتای، خوشاب، داورزن و ششتمد" را در غرب خراسان رضوی زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی خود دارد.
همچنین دانشکده علوم پزشکی نیشابور به ۴۹۳ هزار نفر جمعیت شهرستانهای "فیروزه، زبرخان و نیشابور" واقع در مرکز خراسان رضوی خدمت می کند.
ارائه خدمات بهداشتی و درمانی در سطح شهرستانهای "تایباد، باخرز، صالح آباد و تربت جام" واقع در شرق و جنوب شرقی خراسان رضوی هم با مجموع جمعیت ۴۱۵ هزار و ۸۱۴ نفر توسط دانشکده علوم پزشکی تربت جام صورت می گیرد.
دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نیز به ۳۹۵ هزار و ۳۹۰ هزار نفر ساکنان چهار شهرستان "زاوه، مه ولات، رشتخوار و تربت حیدریه" واقع در جنوب و مرکز استان خراسان رضوی خدمات بهداشتی و درمانی را ارائه می دهد.
۱۱۲ هزار نفر جمعیت ساکن در دو شهرستان "بجستان و گناباد" نیز زیر پوشش خدمات بهداشتی و درمانی دانشگاه علوم پزشکی گناباد هستند.منبع:

1400/02/28
21:45:12
5.0 / 5
530
تگهای خبر: آموزش , بیمار , پزشك , خدمات
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان