حفظ حقوق پیروان ادیان الهی باعث وحدت بین آحاد جامعه ایران شده است

حفظ حقوق پیروان ادیان الهی باعث وحدت بین آحاد جامعه ایران شده است به گزارش رژیم آسان رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران اظهار داشت: حفظ حقوق پیروان ادیان الهی در کشور سبب ایجاد وحدت بین آحاد جامعه ایران شده است.حجت الاسلام محمدحسن ابوترابی فرد روز دوشنبه در آئین تجلیل از نویسندگان، مؤلفین و مدافعان سلامت پیروان ادیان توحیدی که در شهرستان پاکدشت برگزار شد عنوان کرد: بحث جایگاه پیروان ادیان الهی در ایران و در نگاه قرآن و پیشوایان معصوم، یک حقیقت بسیار مهم و تثبیت شده و مبین احترام ویژه ای است که اسلام برای عقیده، فکر، اندیشه و باور افراد قائل است.

وی ادامه داد: احترام ویژه ای که خداوند برای انسان قائل شده، به عهد نامه حضرت علی(ع) با آشوراییان ایران قبل از ۱۴۰۰ سال قبل باز می گردد، وقتی حضرت علی(ع) در تبیین وظایف حکمرانی خطاب به مالک اشتر استاندار مصر میفرمایند که باید قلبت لبریز از محبت مردم مصر باشد، آنان یا برادران دینی تو هستند یا مانند تو انسانند نشان از این حقیقت دارد که پیروان ادیان الهی، در اصل پیروان دین توحیدی محسوب می شوند.

وی اظهار داشت: این نگاه ویژه قرآن، نبی مکرم اسلام (ص) و حضرت علی(ع) به پیروان ادیان الهی، بعنوان آموزه های دینی ما مسلمانان خویش را قانون اساسی ایران هم نمایان ساخته که در آن، به حفظ حقوق پیروان سایر ادیان الهی تاکید می شود و تفاوت و تبعیضی بین آنان وجود ندارد.

ابوترابی فرد اضافه کرد: بر مبنای قانون اساسی، باد به مبانی اعتقادی و فکری پیروان ادیان الهی غیر ازاسلام احترام گذاشت تا آنان به احوال شخصی و مبانی اعتقادی خود عمل کنند، اصولی که سبب شده تا امروز، اقلیت های دینی در مجلس شورای اسلامی صاحب ۵ کرسی و نماینده باشند.

امام جمعه موقت تهران ضمن اشاره به سخن امام راحل که همه ما ملت واحد و ید واحدیم خاطرنشان کرد: یکی از عاملهای مهم خلق قدرت، وحدت ملی است و برگزاری چنین جلساتی، نماد وحدت ملی آحاد جامعه است چون که با تحلیل رفتار جامعه کلیمیان، زرتشتیان، ارامنه، مسیحیان و پیروان سایر ادیان الهی در چهار دهه گذشته، نقش آنان در شکل گیری این وحدت و اقتدار به خوبی نمایان است.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان تهران اظهار داشت: در دوران هشت سال دفاع مقدس چه بسیار از جامعه اقلیت های دینی که بعد از آخر دوران خدمت سربازی، بعنوان بسیجی در جبهه های نبرد حق ضد باطل حضور پیدا کرده و چه بسیار شهدایی را تقدیم دفاع از ایران کردند.

وی اظهار داشت: جامعه مسیحیان ایران تا کنون ۹۴ شهید، ۳۴۶ جانباز و ۱۰ آزاده، جامعه کلیمیان ۱۱شهید ۴۰۷جانباز و ۲ آزاده، جامعه زرتشتیان ایران ۴۲شهید، ۲۴۴جانباز و یک ازاده و جامعه ارامنه ایران ۷۴ شهید، ۳۵ آزاده و ۱۰۵ جانباز در راه دفاع از تمامیت ارضی ایران اسلامی تقدیم کرده اند.
۳۰ نفر از فعالان فرهنگی و مدافعان سلامت اقلیت های دینی تجلیل شدند

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در حاشیه این مراسم در جمع خبرنگاران عنوان کرد: ۳۰ نفر از نویسندگان، ناشران و مدافعان سلامت پیروان ادیان الهی استان تهران در شهرستان پاکدشت مورد تجلیل قرار گرفتند.

وی اظهار داشت: این طرح برای نخستین بار در استان تهران برگزار شد که در آن از برگزیدگان پیروان ادیان توحیدی همچون کلیمیان، آشوریان، ارامنه و زرتشتیان فعال در حوزه نشر، نویسندگی و مدافعان سلامت تجلیل شد.

احد جاودانی اضافه کرد: آنچه امروز در تاریخ ایران اسلامی به خوبی به چشم می خورد این حقیقت است که تمامی پیروان ادیان توحیدی، فارغ از دین و آئین خویش، خویش را ایرانی و مدافع فرهنگ ایران می دانند و با تمام وجود و در برهه های مختلف همچون جنگ تحمیلی در دفاع از کشور، جانفشانی کرده اند.

وی ادامه داد: هیچ مقطع تاریخی حساسی در کشور وجود ندارد که این افراد در دفاع از ایران حضور نداشته باشند و امروز این امر را میتوان در مقابله با بیماری منحوس کرونا مشاهده کرد.

مدیر ارشاد استان تهران اظهار داشت: امروز تعدادی زیادی از پیروان اقلیت های دینی در کسوت پزشک و پرستار در بیمارستان های کشور مشغول خدمت رسانی به مردم بوده و در مقابله با این بیماری تلاش می کنند.

وی افزود: اینکه امروز تمامی نمایندگان پیروان ادیان توحیدی به حضور در انتخابات تاکید کرده و همگان را به حضور در این رویداد مهم سیاسی تشویق می کنند، نشان از عشق و علاقه آنان به ایران، بعنوان یکی ایرانی دارد.

جاودانی ضمن اشاره به ضرورت توجه به حوزه نشر و کتاب اظهار داشت: اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران در روزهای شیوع کرونا تلاش دارد تا حوزه نشر زنده و پویا باقی بماند که برگزاری نمایشگاه بین المللی کتاب، در جهت تحقق این مهم صورت گرفته است.

وی عنوان کرد: با رایزنی های صورت گرفته با وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و مشارکت بانک ها، سعی شده تا در چند مرحله، تسهیلاتی در اختیار نویسندگان و ناشران قرار گرفته و کتب بیشتری از ناشران خریداری شود تا این افراد در روزهای شیوع کرونا، متحمل خسارت کمتری شوند.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان تهران اضافه کرد: در روزهای شیوع کرونا، میزان خرید کتاب و مطالعه مردم افزایش پیدا کرده است.

در این مراسم از دکتر فرزانه گشتاسب، دیناز دهنادی و بابک سلامتی از ناشران زرتشتی و آرتویت زهرابیان و آلبرت عجمیان بعنوان ناشران ارامنه تقدیر به عمل آمد.

همینطور در این آئین از دکتر یونس حمامی لاله زار، مرجان پشابابی، آرش آبایی از نویسندگان کلیمی، مهرداد قدردان نویسنده زرتشتی، اندرانیک سیمونیان، گارون سرکیسیان، آندرانیک خچومیان از نویسندگان مسیحی – ارامنه و خانم ژاستت صلیبی از نویسندگان مسیحی آشوری تجلیل شد.

علاوه بر این، در این مراسم از دکتر سلیمان کهن صدق، جهانبخش قهرمانی، سرژیک آزارباش و موریس محبتی مقدم بعنوان نمایندگان مدافع سلامت و خانم بلدینا خموئیان مادر شهید دفاع مقدس ربرت لازار تقدیر به عمل آمد.منبع:

1400/02/27
22:26:58
5.0 / 5
606
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , سلامت
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان