دانشگاه علوم پزشكی خراسان شمالی برای واكسن تجمعی كرونا آماده شد

دانشگاه علوم پزشكی خراسان شمالی برای واكسن تجمعی كرونا آماده شد به گزارش رژیم آسان ایرنا- معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی اظهار داشت: اولین پایگاه تجمیعی واکسیناسیون کرونا درمدرسه شهدای فرهنگی بجنورد بمنظور کاهش مراجعه کنندگان به مراکز درمانی، در اجرای طرح همگانی واکسیناسیون، افتتاح شد.


به گزارش روز یکشنبه روابط عمومی دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی، افشین دلشاد در این رابطه گفت: برمبنای برنامه وزارت بهداشت، به ازای هر ۳ تا ۵ پایگاه درمانی، یک مرکز تجمیعی واکسیناسیون در استانها ایجاد می شود و این مرکز می تواند تمام برنامه واکسیناسیون تجمیعی را زیر نظر پرشکان پوشش دهد.
وی معبار راه اندازی این مرکز را در شهر بجنورد مرکز استان خراسان شمالی دسترس بودن مکان، امکان تردد خودرو به محوطه، هم کف بودن، مناسب بودن سیستم سرمایش و گرمایش و تبادل و تهویه هوا، امکانات سخت افزاری و اینترنت بود که در این مدرسه این امکانات برقرار است.
وی افزود: در صورت نیاز به بازگشایی مدارس در مهر ماه، این مراکز تجمیعی واکسیناسیون در نقاطی دیگر همچون سالن های ورزشی و اماکن با فضای باز دایر خواهند شد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی خراسان شمالی هم راه اندازی مرکز تجمیعی را جلوگیری از تجمع افراد به مراکز درمانی اعلام نمود و اظهار داشت: برای ثبت نام واکسن نیاز به حضور افراد در این مراکز و پایگاه های تجمیعی نیست و با ثبت نام در سامانه salamat.gov.ir، زمان حضور افراد برای واکسیناسیون بصورت تلفنی اعلام می شود.
بگفته وی اکنون تنها از افراد بالای ۸۰ سال در این سامانه ثبت نام انجام می شود.
در استان خراسان شمالی طبق آمار تا حالا حدود 16 هزار نفر واکسن کرونا را دریافت نمودند.
ویروس کرونا در استان خراسان شمالی از اسفندماه سال ۹۸ با شناسایی اولین بیمار مبتلا به کووید ۱۹ در شهرستان بجنورد شیوع یافت و این استان تا حالا سه موج از این بیماری را پشت سر گذاشت و از اول فروردین ماه سال جاری به تدریج وارد فاز چهارم شد. و در طول این مدت حدود ۲ هزار بیمار مبتلا به ویروس کرونا در بیمارستان های استان بستری شدند و در حدود دو ماه گذشته ۱۴۵ نفر جان خودرا از دست داده اند.
براساس آخرین رنگ بندی سامانه ماسک وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، اکنون از هشت شهرستان استان خراسان شمالی، شهرستان بجنورد، شیروان، اسفراین و مانه و سملقان در وضعیت نارنجی کرونائی و شهرستان های فاروج، جاجرم، گرمه و رازوجرگلان در وضعیت الگوی رنگ بندی زرد قرار دارند.
بر اساس بررسی سالمندان بالای ۸۰ سال و کارکنان بهداشت و همین طور دانشجویان بالینی خراسان شمالی در قالب سند واکسیناسیون در اولویت دریافت واکسن کرونا قرار گرفتند و پس از اتمام واکسیناسیون نوبت به گروه های پرخطر و سالمندان بالای ۶۴ سال می رسد سپس ادامه واکسیناسیون طبق طرح سند ملی به ترتیب از از گروه های سنی بالا به پایین انجام می شود.منبع:

1400/02/27
09:09:25
5.0 / 5
626
تگهای خبر: آموزش , بیمار , بیماری , پزشك
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان