افسردگی بعد از زایمان در دوران قرنطینه كرونا ۲ برابر بیشتر است

افسردگی بعد از زایمان در دوران قرنطینه كرونا ۲ برابر بیشتر است محققان بر مبنای نتایج یک تحقیق معتقدند: مادرانی که در قرنطینه از نوزاد تازه متولد شده خود مراقبت می کنند، ۲ برابر بیشتر گرفتار افسردگی بعد از زایمان می شوند.


به گزارش روز شنبه گروه دانشگاه و آموزش ایرنا از روزنامه دیلی میل، افسردگی بعد از زایمان نوعی از بیماری افسردگی است که از بین ۱۰۰ زنی که صاحب نوزاد شده اند، روی ۱۰ تا ۱۵ نفر آنها تأثیر می گذارد.
علایم آن مشابه به علائم افسردگی در زمان های دیگر است که شامل کم خلق و خوی بودن و سایر علائم بوده که به مدت حداقل 2 هفته طول می کشد.
بسته به شدت آن، شما امکان دارد فرد مبتلا برای مراقبت از خود و نوزاد خود با مشکل مواجه شود.
ممکن است انجام کارهای ساده و آسان برای وی سخت و دشوار به نظر آیند.
متخصصان دانشگاه کالج لندن در این مطالعه ۱۶۲ زن مستقر در لندن را که نوزادانی کمتر از 6 ماهه داشتند در فاصله زمانی میان مه و ژوئن سال قبل میلادی مورد بررسی قرار دادند.
در این تحقیق تقریباً نیمی از این زنان (یعنی ۴۷ درصد) اظهار داشتند که احساس گناه، خستگی، اظطراب و علایم دیگری می کنند که با تعریف افسردگی بعد از زایمان مطابقت دارد.
برای مقایسه، برآوردهای انجام شده از مطالعات مختلف در اروپا نشان داده است که میزان مبتلا شدن به افسردگی بعد از زایمان پیش از بروز همه گیری کرونا ۲۳ درصد بود.
محققان علت این مورد را افتادن بار مراقبت دائمی از کودک را بر دوش مادر و نداشتن کمک از جانب پرستار کودک و یا سایر اعضای خانواده می دانند.
این محققان همینطور احساساتی که در ایجاد دوستی با مادران دیگر و نوزادان آنها در دوران قرنطینه از دست داده شده است را از دیگر عوامل افزایش افسردگی بعد از زایمان می دانند.
مسوولان خیریه هایی که به زنان تازه مادر شده کمک می کنند هم اعلام نمودند که از نتایج این تحقیق متعجب نشده اند و از زمان آغاز این همه گیری، مادران بیشتری درخواست حمایت می کنند.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ میلادی (۲۴ آذر ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد.
ابتدا از این بیماری بعنوان ذات الریه نام برده شد؛ اما کمیسیون ملی بهداشت چین در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ میلادی (۹ دیماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام نمود.
تدروس آدهانوم مدیرکل سازمان جهانی بهداشت روز چهارشنبه ۲۱ اسفندماه ۹۸ در کنفرانسی تصریح کرد که باآنکه واژه همه گیر (pandemic) به علت حساسیتی که دارد نباید بدون دقت مورد استفاده قرار گیرد؛ اما ارزیابی های این سازمان ویروس کرونا را «همه گیر جهانی» شناسایی و اعلام می کند. در خیلی از کشورها هم اکنون این ویروس شیوع دارد.


1400/02/25
20:39:15
5.0 / 5
841
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان