سخنگوی ستاد ملی مقابله با كرونا اعلام كرد:

تزریق روزانه یك میلیون دوز واكسن كرونا در آینده نزدیك

تزریق روزانه یك میلیون دوز واكسن كرونا در آینده نزدیك سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با تاکید بر ایجاد مراکز تجمیع در شهرها برای تسهیل و سرعت بخشیدن به واکسیناسیون، اظهار داشت: با احتساب 26 هزار و 900 تیم واکسیناسیون، این پتانسیل را در آینده خواهیم داشت که به زودی روزانه یک میلیون دوز واکسن تزریق شود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا علیرضا رئیسی روز سه شنبه در شانزدهمین اجلاس مجازی روسای دانشگاه های علوم پزشکی کشور با تاکید بر این که خوشبختانه شیوع ویروس کرونا در همه استانها همچون تهران سیر نزولی را طی می کند، گفت: در تمام دنیا، واکسیناسیون کرونا اولویت اول قرار گرفته است که این نکته امید بخش است اما از لحاظ فراموش کردن رعایت پروتکلهای بهداشتی به صورتی تهدید شمرده می شود. این خوب نیست این در حالیست که رعایت پروتکل ها در کشور به زیر ۶۰ درصد رسیده است در صورتیکه تا اختتام کامل واکسیناسیون باید پروتکل ها رعایت شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا تصریح کرد: بیشتر شهرها در وضعیت نارنجی قرار گرفته اند و تعداد کمی قرمز محسوب می شوند در آن شهرها هم مشاغل گروه یک و ۲ اجازه فعالیت دریافت کرده اند اما با اتاق اصناف هم توافق کردیم که در صورت تخلف، برخورد شدید صورت گیرد.
وی با تاکید بر این که به تعداد لازم واکسن برای افراد بالای ۸۰ ساله در اختیار دانشگاه ها قرار گرفته است، اظهار داشت: اکنون بیش از ۴۰ دانشگاه به سامانه ای که برای ثبت نام افراد بالای ۸۰ ساله طراحی شده، وصل شده اند که خوشبختانه هم اکنون ۵۴ هزار نفر در این سامانه ثبت نام کرده اند که از امروز همه دانشگاه ها می توانند این تعداد را به پایگاه های جامع سلامت ارجاع دهند.
ضرورت ایجاد مراکز تجمیع در جهت تسهیل امر واکسیناسیون
رئیسی از روسای دانشگاه ها خواست در مراکز شهرهای خود، مرکز تجمیع راه اندازی کرده و چهار پایگاه سلامت را به آن وصل کنند چونکه تا یک سال درگیر واکسیناسیون هستیم و نمی توانیم تمام خدمات واحد بهداشتی را به واکسیناسیون اختصاص دهیم و سایر خدمات بر روی زمین بماند.
وی درباره این مراکز توضیح داد: برمبنای مصوبه ستاد ملی مقابله با کرونا، همه دستگاه های دولتی و غیر دولتی و نظامی و غیرنظامی موظف می باشند فضاها را در اختیار ستاد قرار دهند البته این مراکز قبل از این هم اعلام داوطلبی کرده بودند. با راه اندازی این مراکز تجمیع، امر واکسیناسیون تسریع و تسهیل و از طرف دیگر بزرگ و جا دار می شوند و رعایت پروتکل ها در آن صورت می گیرد.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اشاره کرد: جلسه ای هم با سازمان بسیج داشتیم و اعلام آمادگی برای اعزام نیرو جهت ثبت نام افراد کردند؛ در هر مرکز تجیمع، چهار تیم واکسیناسیون حضور خواهند داشت که تزریق واکسن توسط دانشحویان پزشکی و پرستاری و کادر درمان دوره دیده صورت می گیرد.
در شهرها و روستاهای زیر ۲۰ هزار نفر، به ۶۵ سال به بالا واکسن زده شود
رئیسی همین طور در مورد روستاها و شهرهای زیر ۲۰ هزار نفر هم تصریح کرد: در این مناطق نیازی به این کار نیست چونکه صد درصد افراد در سامانه هستند و با یک نوبت دهی ساده توسط بهورز، می توان از ۶۵ سال به بالا واکسیناسیون صورت گیرد.
وی ضمن گلایه از این که در بعضی دانشگاه ها، بی انضباطی در مورد واکسیناسیون غیر از هشتاد ساله دیده می شود که تاکید می نماییم تا زمانی که اعلام نشده به همان سن هشتاد ساله واکسن بزنند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا با اعلان اینکه تامین و توزیع هر یک دانه واکسن، ساعت ها و روزها کار می برد، اشاره کرد: باید قدر این واکسن را بدانیم وآن را تبدیل به تهدید نکنیم و درست توزیع و تزریق نماییم.
به شدت دنبال این هستیم که گروه سالمندان را به سرعت واکسن بزنیم
رئیسی با تاکید بر این که در ضمن همین هفته که واکسن برسد واکسن ۷۵ سال ها را شروع می نماییم، توضیح داد: تعداد ۷۵ سالهای ما حدود ۹۶۰ هزار نفر هستند. پس از آن به سراغ ۷۰ تا ۷۵ ساله ها می رویم که بالای ۲ میلیون نفر هستند.
وی اضافه کرد: به شدت دنبال این هستیم که گروه سالمندان را به سرعت واکسن بزنیم ضمن این که هر تیم واکسیناسیون در هر هشت دقیقه یک نفر را می تواند، واکسن بزند. پس یک تیم در هر مرکز تجمیع می تواند روزانه بیش از هزار واکسن تزریق کند که با احتساب ۲۶ هزار و ۹۰۰ تیم واکسیناسیون، این پتانسیل را در آینده خواهیم داشت که روزانه یک میلیون دوز واکسن تزریق شود.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا درباره پرداخت حق الزحمه تلاشگران واکسیناسیون هم توضیح داد: در رابطه با بحث پرداخت حق الزحمه این عزیزان هم دستور العمل آماده کردیم اما تاکید داریم مبادا تمام مراقبان سلامت از مراکز بهداشت را به مراکز تجمیع ارسال کنید و آنجا خالی بماند.


1400/02/22
10:47:00
5.0 / 5
491
تگهای خبر: پزشك , خدمات , درمان , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان