جهانپور:

واكسیناسیون نیمی از افراد گروه سنی بالای 80 سال انجام شده است

واكسیناسیون نیمی از افراد گروه سنی بالای 80 سال انجام شده است به گزارش رژیم آسان کیانوش جهانپور سخنگوی سازمان غذا و دارو با اشاره به اینکه تابحال واکسیناسیون نیمی از افراد گروه سنی بالای ۸۰ سال انجام شده است، اظهار داشت: امیدواریم تا هفته آتی واکسیناسیون افراد بالای ۷۵ سال و ۷۰ سال و ۶۵ سال را انجام دهیم.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، جهانپور دوشنبه شب در یک گفت وگوی زنده تلویزیونی با بیان این خبر اضافه کرد: پس از اتمام واکسیناسیون افراد بالای ۶۵ یا ۶۴ سال فاز دو تمام می شود و وارد مرحله فاز سوم تزریق واکسن کرونا می شویم که گروه ها و اقشار بیشتر جامعه را در بر خواهد گرفت.
وی در ادامه با اشاره به اینکه تا امروز بیشتر از ۳ میلیون و ۲۰۰ هزار دُز واکسن دارای مجوز مصرف اضطراری وارد کشور شده است، اظهار داشت: افزون بر یک میلیون و ۲۵۰ هزار دُز آن در سرتاسر کشور تزریق شده است.
سخنگوی سازمان غذا و دارو در ادامه ضمن اشاره به اینکه ۴ شرکت کاندیدای تولید واکسن اسپوتنیک وی در کشور می باشند، اضافه کرد: ۳ شرکت به طرف روسی معرفی شده اند و شرکت چهارم هم در حال معرفی به شرکت روس است.
جهانپور افزود: دو شرکت ارزیابی مثبتی از زیر ساخت های فنی شان وجود داشته و یک شرکت وارد مدار ساخته شده که ظرف چند هفته تا ۲ ماه آینده اولین محصول اسپوتنیک وی تولید داخل کشور وارد کمپین واکسیناسیون عمومی ضد کووید ۱۹ خواهد شد.
وی همینطور درباره واردات واکسن از راه شرکتهای خصوصی هم اظهار داشت: تا این لحظه بیشتر از ۳۵ شرکت خصوصی مجوز یا نامه های لازم را برای مذاکره و واردات واکسن انجام داده اند که شاید یک الی دو مورد از آنها توانسته باشند تا حداقل خرداد ماه توافقاتی را با برخی شرکت ها یا فروشندگان عمده واکسن در دنیا داشته باشند.
جهانپور در انتها خاطرنشان کرد: اما تا این لحظه وارداتی از جانب شرکتهای بخش خصوصی نداشته ایم و سازمان غذا و دارو ۳۵ مجوز موردی را صادر کرده است.
منبع:

1400/02/14
13:59:46
5.0 / 5
593
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۱
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان