رئیس جمهوری بر شفاف سازی عملیات واكسیناسیون ضد كرونا تصریح كرد

رئیس جمهوری بر شفاف سازی عملیات واكسیناسیون ضد كرونا تصریح كرد رئیس جمهوری اظهار داشت: شفاف سازی در عملیات واکسیناسیون برپایه سند ملی مصوب در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد تاکید است.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، حجت الاسلام حسن روحانی روز چهارشنبه در نشست روسای کمیته های تخصصی ستاد مقابله با کرونا اضافه کرد: به رغم مشکلات زیادی که ویروس جهش یافته انگلیسی برای کشور بوجود آورده است، تجارب پرارزش ۱۴ ماه گذشته می تواند برای کنترل سریع این بیماری امیدآفرین باشد و تغییر وضعیت ۳۰ شهر از قرمز به نارنجی، حاکی از رعایت کامل و دقیق پروتکل ها است.
وی با تکیه بر اینکه، هرگونه هزینه برای واکسن در واقع یک سرمایه گذاری برای کشور و سلامت جامعه است، اظهار داشت: هزینه کردن برای واکسن اعانه و هزینه نیست و عین سرمایه گذاری است به همین خاطر همواره تاکید کرده ام که بانک مرکزی تأمین ارز مورد نیاز برای تهیه واکسن را در اولویت کارهای خود قرار دهد.
رییس جمهوری در ادامه ضمن اشاره به برخی اخبار درمورد ابهامات و سوءاستفاده های محدود از واکسن توسط برخی افراد، اظهار داشت: شفاف سازی در زمینه واکسیناسیون از ابتدا مورد تاکید من بوده است واگر در این حوزه توجه لازم و دقیق صورت می گرفت، امروز شاهد چنین اتفاقاتی نبودیم بنابراین همچنان شفاف سازی در عملیات واکسیناسیون برپایه سند ملی مصوب در ستاد ملی مقابله با کرونا مورد تاکید است.
در جلسه امروز روسای کمیته های تخصصی ستاد ملی مقابله با کرونا همینطور گزارش اقدامات انجام شده برای تأمین واکسن خارجی و حمایت های انجام شده در این حوزه از جانب وزارت امور خارجه و بانک مرکزی از جانب کمیته های بهداشت و درمان و اقتصادی عرضه و اعلام گردید که تولید دو واکسن داخلی پاستور و کو برکت وارد مرحله سوم آزمایش انسانی شده است.
در این جلسه، همینطور گزارش های مقدماتی و تایید نشده درمورد پیدا شدن نوع جدید و جهش یافته از ویروس در بعضی کشورها عنوان شد که رئیس جمهوری با عنایت به این گزارش ها، جهت بررسی آن و کوشش برای پیشگیری از ورود به کشور دستور ویژه صادر کرد.
جلسه روسای کمیته های تخصصی ستاد مقابله با کرونا پس از ظهر چهارشنبه درحضور رئیس جمهور برگزار و در این نشست، روسای کمیته های بهداشت و درمان و اجتماعی– امنیتی، گزارشی از آخرین وضعیت شهرها و استان های کشور از نظر انتشار کرونا و افزایش تعداد بیماران و همینطور اقدامات انجام شده در جهت نظارت بر اجرای پروتکلهای بهداشتی و همینطور اعمال محدودیت ها در این رابطه عرضه کردند.
براساس گزارش عرضه شده از جانب کمیته بهداشت و درمان، با عنایت به مواجه شدن با موج چهارم بیماری در همه استان های کشور و افزایش تعداد مراجعات به بیمارستان ها و مراکز درمانی سطح کشور، تقویت مراکز درمانی با برگزاری بیمارستان های سیار با کمک سایر بخش ها یاد شده و تاکید قرار گرفت.
در این جلسه، کمیته امنیتی– اجتماعی و قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا در زمینه اجرای پروتکلهای بهداشتی و لزوم رعایت محدویت ها در شهرهای نارنجی و قرمز، بر ممنوعیت برگزاری مراسم ماه رمضان در مناطق نارنجی و قرمز و همینطور رعایت کامل پروتکل ها در برگزاری مراسم در شهرهای زرد و آبی تصریح کرد.
در این نشست، با عنایت به استمرار شرایط قرمز و نارنجی در بعضی از شهرهای کشور، پیشنهاد تمدید اعمال محدودیت های مختص به شهرهای قرمز و نارنجی تا آخر هفته آینده به تصویب رسید.
براساس گزارش قرارگاه عملیاتی ستاد ملی مقابله با کرونا، همینطور مقرر شد با همکاری نیروی انتظامی تدابیر ویژه درمورد منع ورود و خروج شهرهای نارنجی و قرمز اتخاذ شود و از هرگونه تردد غیرمجاز جلوگیری شود.
در این جلسه، همینطور برپایه پیشنهاد قرار گاه عملیاتی، کلیه دستگاههای ملی و استانی موظف شدند با هدف کاهش ترددها و ترافیک، برابر بخشنامه سازمان امور اداری و استخدامی نسبت به استفاده از ظرفیت دورکاری کارکنان اقدام نمایند.
در جلسه امروز، ضمن اشاره به نظارت های ویژه دانشگاه های علوم پزشکی، هلال احمر و بازرسان اتاق اصناف، نیروی انتظامی و بسیج در استانها در زمینه اجرای پروتکل ها از جانب اصناف و کسب و کارها، تاکید شد: همه دستگاه ها، ادارات، اصناف و مشاغلی که اجرای پروتکلهای بهداشتی آنها زیر ۹۰ درصد است، موظف می باشند به سرعت با اعمال محدودیت های هوشمند و اجرای کامل پروتکلهای بهداشتی، درصد مراعات را به بالای ۹۰ درصد ارتقا دهند و درصورتیکه اهمالی در این حوزه صورت گیرد، با متخلفان برخورد جدی کنند.
کمیته بهداشت و درمان همینطور در این نشست، گزارشی از تغییر وضعیت ۳۰ شهر کشور از قرمز به نارنجی با رعایت پروتکلهای بهداشتی و رعایت محدودیت ها و اجتناب از تردهای غیرمجاز و دورهمی ها عرضه کرد.


1400/02/01
22:50:37
5.0 / 5
676
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , تولید
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۴ بعلاوه ۲
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان