سخنگوی ستاد ملی كرونا:

بیماران كرونا كه به سفر رفتند، جریمه می شوند

بیماران كرونا كه به سفر رفتند، جریمه می شوند سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: 15 هزار بیمار کرونا که تست مثبت داشتند در روزهای نوروز به سفر رفتند، همه این افراد به ازای هر روز سفر 200 هزار تومان جریمه می شوند و برخوردهای قانونی با این افراد انجام می شود.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، علیرضا رئیسی روز شنبه بعد از جلسه ستاد ملی مقابله با کرونا که با حضور رئیس جمهوری برگزار شد، اضافه کرد: از همه مردمی که به سفارش های وزارت بهداشت توجه کردند و به سفر نرفتند تشکر می نماییم اما عده ای از مردم هم توجه نکردند و به سفر رفتند از این افراد گلایه داریم و طبق قانون با این افراد برخورد می شود.
وی اضافه کرد: باتوجه به پیش بینی هایی که از عید دیدنی ها، خریدهای شب عید، افزایش دورهمی ها، عدم توجه به پروتکل ها و ازدحام ها داشتیم، شاهد شروع خیز جدید بیماری در خیلی از استانهای کشور هستیم و بطور کلی روند اپیدمی کرونا در کشور صعودی است. در الگوهای وزارت بهداشت از نظر اپیدمی کرونا الگوی صعودی مشاهده می شود که بیشتر نشان دهنده افزایش بیماران مبتلا به ویروس جهش یافته است.
رئیسی اظهار داشت: طبق گزارش نیروی انتظامی ترددهای جاده ای نیز در عید نوروز امسال نسبب به سال قبل ۱۰۰ درصد افزوده شد. در صورتیکه سال قبل با رعایت مردم ترددهای جاده ای خیلی کم بود در بعضی جاده ها نزدیک به صفر شده بود اما امسال افراد زیادی رعایت نکردند.
معاون بهداشت وزیر بهداشت افزود: البته تعداد افرادی که به سفارش ها توجه کردند و به سفر نرفتند، بیشتر بودند اما رعایت نکردن پروتکل ها و افزایش سفرها موجب تشدید روند صعودی اپیدمی در کشور شده است.
وی اظهار داشت: حالا در کشور خیز بسیار بلند کرونا در حال شروع شدن است. این خیز جدید در خیلی از استانها شروع شده است و اگر پروتکل ها به خوبی رعایت نشود. شاهد خیز بسیار بلندی از بیماری خواهیم بود همانطور که قبلا در خوزستان دیده شد و این استان چندین ماه گرفتار این بیماری و خیز شدید بود بقیه استانها هم گرفتار می شوند البته در خوزستان روند نزولی بیماری مشاهده می شوند.
البزر و ایلام وارد پیک جدید کرونا شدند
رئیسی اضافه کرد: الان استانهای البرز و ایلام وارد خیز جدید کرونا شروع شده است. در بعضی استانها در آستانه ورود به پیک جدید کرونا هستند مثل مازندران، گیلان، چهار محال و بختیاری، مرکزی و لرستان در آستانه ورود به موج جدید بیماری هستید. سایر استانها نیز کم و بیش روند صعودی دارند خصوصاً در آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، زنجان، فارس، سمنان و خراسان جنوبی روند صعودی شروع شده است.
وی اظهار داشت: با این روند در یک هفته تا ۱۰ روز آینده اثرات سفرها را بر افزایش خیز بیماری در کشور مشاهده می نماییم. ییک و موج بسیاسر بلندی از بیماری خواهیم داشت. متاسفانه میزان بستری بیماران روزانه کرونا در بیمارستانها از مرز ۱۳۰۰ نفر گذشته و این نشانه این است که یک هفته و ۱۰ روز آینده مرگ های سفر رقمی ادامه پیدا می کند و از یک هفته آتی دیگر مرگ روزانه زیر ۱۰۰ نفر نخواهیم داشت و این خبر خوبی نیست.
مسافران بازگشته از سفر دورهمی نداشته باشند
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: به کسانی که از سفر برگشته اند، بعنوان یک هشدار مهم سفارش می نماییم که در ایام آِینده دورهمی نداشته باشند تا بقیه را آلوده نکنند از کسانی که به سفر نرفته اند نیز می خواهیم کسانی که به سفر رفته اند را دعوت نکنند چون ممکنست ناقل باشند.
وی افزود: افرادی که از سفر بازگشته اند تا ۵ روز نباید دورهمی داشته باشند. اگر علایمی داشتند به سرعت به مراکز بهداشتی و درمانی مراجعه کند و قرنطینه را رعایت نمایند از امروز تا جمعه آینده دوره زمانی و هفته مهمی است که باید بسیار دقت نماییم. خیلی از افرادی که سفر رفته اند، پیش از سفر سالم بوده اند اما ممکنست حالا مبتلا یا ناقل باشند.
وی اظهار داشت: کارمندان ادارات معمولا بعد از عید در یک اتاق جمع می شوند تا با یکدیگر دیدار کنند، سفارش می نماییم این کار را انجام ندهند، این مساله بسیار خطرناکست و به گسترش بیماری دامن می زند. از مردمی که در روز طبیعت به سفارش ها توجه کردند و به پارکها نرفتند تشکر می نماییم هر چند احیانا کاهش حضور مردم در پارک ها به سبب حضور گروه هایی از مردم در مسافرت بود و اگر این افراد پروتکل شکن در شهرها بودند، احیانا پارک هم شلوغ می شد.
افزایش شهرهای قرمز و نارنجی
رئیسی با بیان آخرین وضعیت رنگ بندی شهرها اضافه کرد: الان ۴۷ شهر در وضعیت قرمز، ۱۲۶ شهر نارنجی، ۲۴۷ شهر در وضعیت زرد و فقط ۱۴ شهر آبی است. از همه مردم می خواهیم حتما پروتکل ها را به دقت رعایت نمایند خصوصاً در این هفته که پس از بازگشت از سفرهاست و بی توجهی ه می تواند خیز بسیار بلندی از بیماری را در کشور شروع کند.
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا اظهار داشت: تصمیمی درباره ماه رمضان گرفته شده که برگزاری مراسم در شهرهای آبی و زرد با رعایت پروتکل ها و درصدی که مجاز است امکانپذیر باشد و ترجیحا اولویت برگزاری مراسم در فضاهای باز است. برای شب های احیا نیز به زودی در قرارگاه عملیاتی ستاد کرونا تصمیم گیری می شود.


1400/01/14
13:05:56
5.0 / 5
614
تگهای خبر: بیمار , بیماری , درمان , طب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۸ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان