مبتلاشدن به كرونا در آذربایجان شرقی روند افزایشی دارد

مبتلاشدن به كرونا در آذربایجان شرقی روند افزایشی دارد معاون بهداشتی رئیس دانشگاه علوم پزشکی مرکز آذربایجان شرقی اظهار داشت: آمار مبتلایان به ویروس کرونا در این استان طی روزهای اخیر روند افزایشی به خود گرفته است.


عباسعلی درستی روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا، اضافه کرد: متاسفانه طی روزهای گذشته و به دنبال بی توجهی مردم به رعایت شیوه نامه های بهداشتی آمار مبتلاشدن به کرونا در شهرهای مختلف بیشتر شده است و این زنگ خطر جدی برای هفته های آتی بشمار می رود.
وی با اعلان اینکه الان شهرستان های سراب و عجب شیر وضعیت نسبتا" نامناسب به لحاظ شیوع ویروس کرونا دارند، از این دو شهرستان بعنوان شهرهای نارنجی آذربایجان شرقی یاد کرد و گفت: البته بقیه شهرستان های استان نیز در صورت ادامه بی توجهی ها به رعایت پروتکلهای بهداشتی وخیم تر خواهد شد.
درستی افزود: به سبب شرایط ویژه سراب و عجب شیر هر گونه مسافرت به این دو شهرستان ممنوعست و انتظار داریم مردم موارد اعلام شده از طرف ستاد استانی مقابله کرونا را به دقت رعایت نمایند.
وی افزود: تا هفته آخر اسفند ماه آذربایجان شرقی، استان بیست و سوم از لحاظ میزان شیوع کووید ۱۹ در کشور بود که در وضعیت فعلی با ۳ پله صعود به رتبه ۲۰ رسیده ایم که این روند نگران کننده است.
درستی از مردم درخواست نمود از هر گونه دید و بازدید نوروزی به شدت اجتناب کرده و از مسافرت اجتناب کنند و در خانه بمانند تا این بیماری کنترل شود.
آذربایجان شرقی از زمان اجرای طرح محدودیت های عمومی کرونا از اواخر آذر ماه پارینه تا دو هفته قبل وضعیت نسبتا پایدارسازی نظر شیوع ویروس کرونا داشت، بطوریکه تعداد بستری های کرونائی در استان به کمتر از ۵۰۰ نفر و تعداد فوتی زیر پنج نفر رسیده بود.
این در حالی است که پیش از بازه زمانی یاد شده و در اوج شیوع ویروس کرونا در استان، تعداد بستری های کرونائی به یکهزار و ۷۰۰ نفر و تعداد فوتی های روزانه به حدود ۸۰ نفر نیز رسید.
در زمان حاضر رنگ کرونائی دو شهرستان سراب و تعجب شیر در آذربایجان شرقی نارنجی، حدود ۹ شهر زرد و بقیه آبی است.


1400/01/02
13:51:22
5.0 / 5
678
تگهای خبر: بیمار , بیماری , پزشك , شیر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۱ بعلاوه ۵
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان