اتمام تزریق مرحله اول تست انسانی رازی كووپارس احیانا تا آخر سال

اتمام تزریق مرحله اول تست انسانی رازی كووپارس احیانا تا آخر سال به گزارش رژیم آسان محقق اصلی کارآزمایی بالینی واکسن رازی کووپارس گفت: تزریق مرحله اول تست انسانی واکسن ایرانی کرونا به نام ˮرازی کوو پارسˮ به احتمال زیاد تا اختتام امسال به پایان می رسد.


سعید کلانتری متخصص عفونی روز چهارشنبه در گفت و گو با خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا اضافه کرد: برنامه ریزی لازم برای انجام تزریق مرحله اول تست انسانی واکسن ایرانی کرونا انجام شده و تمام تلاش این است که تا آخر سال تزریق واکسن به داوطلبان مرحله اول تمام شود.
وی با شروع تزریق گروه دوم داوطلبان شامل ۱۲۰ نفر اشاره نمود و اظهار داشت: تزریق واکسن رازی کوو پارس از روز سه شنبه هفته گذشته به گروه دوم شروع شده است.
کلانتری افزود: برنامه ریزی ما برای تزریق روزانه واکسن به ۸ داوطلب در روز است، انجام گرفته که در تلاش هستیم این مساله محقق شود و تا حالا به چند داوطلب واکسن تزریق شده است.
وی افزود: تا حالا عارضه جدی در داوطلبانی که واکسن رازی کوو پارس را دریافت کرده اند، دیده نشده است.
محقق اصلی کارآزمایی بالینی واکسن رازی کوو پارس اضافه کرد: پس از تزریق واکسن به داوطلبان، اقداماتی مانند بررسی نتایج آزمایش روی داوطلبان در ایام ابتدایی سال جدید جمع بندی و به سازمان غذا و دارو ارائه خواهد شد.
وی، روند ثبت نام داوطلبان این طرح مطالعاتی را خوب ارزیابی کرد و اظهار داشت: این کار با روند مطلوبی در حال انجام است
کلانتری با اشاره به اینکه اختتام مرحله اول تست انسانی، ایمنی واکسن و دوز مناسب آن تعیین می شود و تا حد زیادی به ایمنی زایی آن هم می توان قضاوت کرد، اظهار داشت: اثرزایی و بی خطری واکسن در مرحله بعدی تست انسانی مشخص می شود.
وی در پاسخ به این پرسش که آیا واکسن تا چه زمانی در اختیار مردم قرار می گیرد، اظهار داشت: از الان نمی گردد زمان دقیقی برای این کار تعیین کرد اما پیش بینی می شود تا اوایل پاییز این واکسن در اختیار مردم قرار می گیرد.
به گزارش رژیم آسان به نقل از ایرنا، این واکسن بعنوان نخستین واکسن تزریقی - استنشاقی پروتئین نوترکیب کووید- ۱۹، توسط موسسه تحقیقات واکسن و سرم سازی رازی و مطابق با دستورالعمل سازمان جهانی بهداشت تولید شد.
واکسن کووپارس رازی تحت رهبری وزارت بهداشت و با کار کارشناسی دقیق سازمان غذا و دارو انجام شده است. با تصویب کمیته ملی اخلاق، آزمایش انسانی این واکسن از دهم اسفند ماه روی ۱۳ نفر در بیمارستان رسول اکرم (ص) تهران شروع شد.منبع:

1399/12/27
11:32:05
0.0 / 5
875
تگهای خبر: آموزش , بیمار , تولید , دارو
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۴
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان