مدیر عامل سازمان انتقال خون عنوان كرد

خدمات رسانی سازمان انتقال خون در روز اول فروردین

خدمات رسانی سازمان انتقال خون در روز اول فروردین مدیر عامل سازمان انتقال خون با اعلان اینکه در روزهای نوروز هم کلیه پایگاه های انتقال خون اول فروردین و کلیه مراکز اصلی استانی در 31 مرکز باز هستند، اظهار داشت: اهدای خون باید آگاهانه و به تدریج و بوسیله ثبت نام اینترنتی صورت گیرد.


به گزارش رژیم آسان به نقل از ایسنا، در ویدئو کنفرانس خبری که بامداد امروز در سازمان اورژانس کشور انجام شد دکتر پیمان عشقی درباب طرح مشترک سازمان اورژانس کشور و سازمان انتقال خون ایران برای تامین ذخایر خونی در آستانه سال نو، اظهارکرد: زمانی که به سازمان اورژانس وارد شدم عکس یکی از شهدای سلامت را دیدم و هم متاثر شدم و هم مفتخر. در روزهایی امثال بنده سکاندار گوشه ای از کشتی سیستم سلامت شدیم که چنین بحرانی برای جامعه بشری پیش آمد و شاید توانسته باشیم گوشه ای از زحمات را انجام دهیم.
وی اظهار داشت: سازمان انتقال خون ایران در یکسال گذشته درباره حفظ کلیه استاندارد ها برای تامین خون کافی و کیفی و به روز رسانی تمام استانداردها تلاش فراوانی کرد.
عشقی اشاره کرد: در ایام ابتدای شیوع که جهان گاهی تا ۷۵ درصد کاهش ذخایر پیدا کرد با اعتماد مردم به ما و فرهنگ اهدای خون در اوج لطمه کرونا، هیچوقت به زیر ۳۰ درصد نرسیدیم و بعد از آن نیز حدود ۸ تا ۱۰ درصد کاهش پیدا کردیم. از طرف دیگر هیچوقت استانداردهای اهدای خون را کم نکردیم و معافیت های خودرا تغییر ندادیم ضمنا توانستیم از پیشگامان تولید پلاسمای بهبود یافتگان باشیم که اگر به جا مصرف شود یکی از جایگزین های درمانی است.
وی اضافه کرد: در آستانه یک سالگی این بحران با تکیه به فرهنگ ایثار اهدای خون ۱۰۰ درصد داوطلبانه و بدون چشم داشت همچنان آمادگی خودرا داریم. در کل این یکسال به تمام درخواست هایی که از مراکز درمانی مطرح می شد در درصد قابل توجهی از موارد درباب پلاکت تحویل داده می شد.
عشقی افزود: در روزهای نوروز هم کلیه پایگاه های انتقال خون اول فروردین و کلیه مراکز اصلی استانی در ۳۱ مرکز باز هستند. بعد از آن نیز در تهران و برخی شهر های بزرگ کشور پایگاه های جامع نیز از روز دوم فروردین به بعد باز هستند. رسمی داریم که ادارات کل ما در نخستین روز سال به نخستین اهدا کنندگان هدایایی به رسم یادبود اهداء خواهدنمود.
مدیر عامل سازمان انتقال خون با اعلان اینکه کرونا علاوه بر اینکه یک مرگ و میر مستقیم دارد که هر روز رصد می شود، یک مرگ و میر غیر نیز مستقیم دارد، اظهار داشت: و آن این است که تمرکز به سمت خدمت رسانی به بیماران و کنترل شرایط کرونا متمرکز می شود و مردم هم در وضعیت دیگر کمتر به سلامت خود دقت می کند و این کمتر پایش می شود. همین مورد درباب اهدا خون نیز صدق می کند و میزان اهدای خون در جامعه به خاطر برخی باورهای غلط کاهش می یابد.

وی اشاره کرد: برای کاهش فراخوان های هیجانی، آمار روز نیاز انتقال خون هر استان را در سایت گذاشتیم که مردم می توانند به روز مراجعه کنند. اهدای خون باید آگاهانه و به تدریج و بوسیله ثبت نام اینترنتی صورت گیرد.

عشقی درباب اهدای پلاکت نیز اظهار داشت: خون را می شود ۳۰ روز ذخیره کرد اما پلاکت چون طول عمر کوتاهی دارد و معمولا هم بیماران سرطانی و خونی نیازمند آن هستند باید به آن توجه داشت که استمرار اهدای خون را در روزهای عید داشته باشند.1399/12/20
12:40:21
0.0 / 5
930
تگهای خبر: بیمار , تولید , خدمات , درمان
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)
تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
نظر شما در مورد این مطلب
نام:
ایمیل:
نظر:
سوال:
= ۲ بعلاوه ۳
رژیم آسان - easy Diet
easydiet.ir - حقوق مادی و معنوی سایت رژیم آسان محفوظ است

رژیم آسان

رژیم غذایی لاغری آسان